Любешів: через конфлікт на кордоні приїхав Семенченко

Конфлікт щодо демаркації кордону між Україною та Білоруссю у селі Ветли Любешівського району набирає обертів. От і сьогодні, 9 червня, для вирішення цього актуального питання у Ветли приїхав нардеп Семен Семенченко разом з бйцями батальйону «Донбас».

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, що Україна та Білорусь розпочали процес демаркації кордону. Процес відбувається з порушення режиму державного кордону. Так, 25-го лютого білоруська сторона повернула 79 дерев представникам Любешівського лісомисливського господарства, які незаконно зрізали та присвоїли. Більше того, голова Ветлівської сільської ради озвучила приблизні цифри, як мінімум про це говорять місцеві: з її слів, білоруська сторона начебто вже захопила близько 50 гектарів землі, яка за документами входить до території Ветлівської сільради.

Окрім того, місцеві розповідають, що не можуть навіть збирати ягоди поблизу кордону, бо білоруські прикордонники затримують їх як порушників та забирають у відділки Пінська для подальшого з’ясування ситуації.

З нагоди приїзду нардепа місцеві мешканці зібралися на віче, аби обговорити наболілі питання та з’ясувати, що ж буде далі і як вирішуватиметься така ситуація. На зустріч прийшло близько 280 селян, аби почути, з чим приїхав нардеп та який вихід з ситуації пропонує.

Як запевнив під час зустрічі Семенченко, він приїхав на могилу свого товариша у Камінь-Каширський район, аби віддати шану померлому. Що ж до ситуації з демаркацією кодону, то розповів, що надіслав запит на отримання карт прикордонної території та протоколів міждержавної комісії.

«Із наступного вівторка попрошу тут неподалік розташуватися своїх хлопців. Місяць вони будуть спостерігати за ситуацією разом із прикордонниками – як ведуться роботи. Наступного тижня вашого нардепа запрошу на комітет оборони, де буду більше працювати не як депутат, а як комбат», – запевняв під час зустрічі Семенченко.

Голова Волинської організації ветеранів АТО Ярослав Мудрик зауважив, що наразі 50 атошників, аби допомогти вирішити проблему, детально вивчають кордон. А для безпеки людей, якщо раптом виникне така необхідність, вони готові прислати і до півтисячі учасників АТО.

Разом з тим присутній під час зборів депутат Волинської облради Вячеслав Рубльов нагадав, що потрібно посилити контроль за демаркацією кордону, створити Спеціальну комісію з розгляду цього питання та проведення робіт на території Волинської області, до складу якої включити народних депутатів, представників профільних міністерств та правоохоронних органів. Протягом 10 днів владці мають визначитися з питанням про створення комісії та надати відповідь. Відтак, від цього рішення стане зрозуміло, яку позицію займає держава та як вона вболіває за простих людей.

Під час віче голова РДА Олег Кух зачитав місцевим мешканцям офіційну відповідь з Міністерства закордонних справ на звернення щодо вирішення ситуації на кордоні, але нової інформації для себе селяни не почули.

Залишити відповідь