Ковель: скандальному посадовцю куплять нове авто

У Ковелі виконком міськради дозволив начальнику управління водопровідно-каналізаційного господарства «Ковельводоканал» Юрію Рибачку придбати новий легковий автомобіль марки «Шкода».

Про це повідомляє Сучасний сайт міста Ковеля.

«Є звернення керівника водоканалу, де просить дати дозвіл на купівлю легкового автомобіля для підприємства. Я розумію, щоб потім не було таких нюансів, про які ми говорили і коли розбиралися там пару років назад, що керівник водоканалу придбав законно-незаконно, ну ми сьогодні говоримо, що законно, тому що практично ніяких більше немає. Свій автомобіль», – сумбурно мовив ковельський міський голова Олег Кіндер.

Цього разу виконком дозволив придбати начальнику «Ковельводоканалу» іномарку чеського виробництва.

«То давайте, щоб зняти це питання – в лізинг чи з оборотних коштів. Ми абсолютно з бюджету не виділяємо нічого. Дати дозвіл на купівлю легкового автомобіля підприємству, але, зрозуміло, не бізнес-класу. Вони там просять марки «Шкода». Я думаю, що в цьому немає абсолютно ніяких заперечень, тому що керівник, виконуючи свої службові обов’язки, має право їздити на легковому автомобілі, а не на технологічному. Він же не сяде на асенізатор чи кран, чи екскаватор і буде їздити по вирішенню організаційних чи адміністративних питань. Із-за чого принципово я прошу вас підтримати і дати дозвіл на покупку, придбання. Тут мова йде не про покупку, а про придбання», – наголосив Олег Кіндер.

Члени виконкому одностайно проголосували «за».

«Втім, нікому з них й в голову не прийшло поцікавитися хоча би моделлю автівки, в межах «лінійки» продукції даної марки (вартість моделей «Шкоди» коливається від 200 тисяч до понад 600 тисяч гривень). Але навіть «бюджетну» «Фабію», що належить до нижньої межі цінового сегменту і не входить до переліку так званого бізнес-класу, можна при бажанні так «нафарширувати» різними опціями та тюнінгом, що не кожна модель «Е-класу» з нею потягається в ціні. Такий підхід відкриває широке поле для зловживань. Чому на виконкомі не була озвучена і не затверджена голосуванням хоча би гранична сума вартості авто – можна лише здогадуватися», – зазначає видання.

До речі, постановою Ковельського міськрайонного суду від 29 травня 2014 року начальника «Ковельводоканалу» Юрія Рибачка визнано винним у порушенні вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів та оштрафовано на суму 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Як повідомили у прес-службі прокуратури області, у 2013 році попри наявність конфлікту інтересів він уклав два договори оренди автомобілів, які використовував як службові. Зокрема, у травні 2013 року він сам у себе орендував «Мерседес-Бенц», а в грудні 2013 року орендував у свого сина «Міцубісі-Паджеро».

Упродовж 2013-2014 років на утримання цих іномарок за кошти комунального підприємства видали матеріалів на суму майже 38 тисяч гривень та списали паливно-мастильних матеріалів на суму понад 32 тисяч гривень.

 

Залишити відповідь