На Волині бунтують шахтарі

Гірники шахти «Бужанська» у Нововолинську вимагають поновити на роботі виконуючого обов’язи директора Ігоря Романова. Вони переконані, що екс-керівник написав заяву на звільнення під тиском. 

Про це інформує БУГ.

Учора, 6 червня, працівники третьої зміни шахти «Бужанська» відмовилися спускатися в шахту, а сьогодні, 7 червня, шахтарі продовжили акцію протесту біля держпідприємства «Волиньвугілля».

З  7:00 гірники зібралися біля «Бужанської. Одна з причин – виконувач обов’язків директора Ігор Романов написав заяву на звільнення. Гірники впевнені, що він це зробив не з власної волі, а під тиском.

13382325_1138963929478440_543417469_n

Більшість трудового колективу відокремленого підрозділу шахти «Бужанська» висловила своє невдоволення з приводу вчорашніх подій, які сталися на підприємстві ДП «Волиньвугілля».

«Вчора під тиском був вимушений написати заяву на звільнення за власним бажанням Ігор Романов і вже сьогодні на своє робоче місце з відпустки вийшов Павло Танчев, який буде повертати всю свою «команду» на місця. Два місяці підприємство успішно працювало без саботажників, ми перевиконали план. За ініціативи попереднього генерального директора ДП «Волиньвугілля» Кисельова та виконувача обов’язки директора Романова переміряно склади на «Бужанці» та виявлено чотири тисячі дві тонни недостачі вугілля. Павло Танчев, в свою чергу, разом з провідними працівниками геолого-маркшейдерських служб, сфабрикувавши документацію та поставивши печатку, передали ці документи в руки міністру Насалику через Василя Гуру. Це стало підставою звільнення Кисельова з посади. Однак за результатами перевірок у нас на складах виявилося 15 тисяч 218 тонн вугілля.

Хмельницький чинить тиск на працівників підприємства, які працюють під землею, оскільки «контора» шахти виступила за директора, бо ці люди були співучасниками злочинних дій. Перевіривши скипові установки шахти «Бужанської», виявили, що вантажопідйомність нашої скипової установки не чотири тонни, а чотири і сім. Тобто за один  підйом створювалося 700 кілограм необлікованого надлишкового вугілля. Впродовж доби – це дві з половиною тонни вугілля, яке вивозилося КАМАЗами. В рік це до ста мільйонів гривень, за рахунок чого жили наші директори і отримували гарні премії, купували квартири та автомобілі. Ці перевірки пройшли у масштабах однієї шахти, а в нас колись було їх вісім. І можна було перевірити це й на шахті №9, але чогось Гура цього не робить.

Виявлено також фактів зловживань на 45 мільйонів 824 тисячі 200 гривень. Ніхто за це відповідальності не поніс. Кожен директор крав разом з апаратом управління роками. Допускаємо, що про це були повідомлені й у ДП «Волиньвугілля».

Чому Танчев став так швидко таким провідним політичним діячем, керівником фракції «Самопомочі» в міській раді? Тому що на нашому підприємстві чоловік Юлії Вусенко, якого ніколи на шахті не було і ніхто його в очі не бачив, рахувався провідним інженером з маркетингу. Нас обманювали поки представники політичних партій отримували зарплату та відрядні», – сказав Богдан Макарчук.

Богдан Макарчук також розповів, що на зустрічі гірників екс-міністр енергетики та вугільної промисловості (ще під час його керування) Володимир Демчишин відверто зізнався, як йому набрид міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков, який щотижня телефонував та пропонував кандидатів на директорів шахт. Мовляв, Гунчик теж «пропихав» свої кандидатури.

13384903_1138963926145107_1797128801_n-768x541 13401038_1138962709478562_1536037763_n 13407380_1138962702811896_1523169364_n

Гірники вважають, що ситуація з просуванням кадрів не змінилася. Вони готові іти під міськраду та відстоювати свої права, адже впевнені: при призначенні керівника підприємства потрібно радитися насамперед з трудовим колективом.

Гірники «Бужанської» вимагають відсторонити від керівництва ДП «Волиньвугілля» Валерія Хмельницького, натомість поновити на роботі Ігоря Романова, відкрити кримінальне провадження на Хмельницького за підробку документів та здачу інтересів підприємства на користь інтересів інших осіб; на період перевірки розкрадань відсторонити від виконання обов’язків посадових осіб, винних у цих порушеннях.

Залишити відповідь