Добровольці, військові, патрульні: як у Луцьку дітей приймали до козацтва

В дитячому садку №22 міста Луцька відбулася церемонія посвяти дітей в «козаки».

Захід відбувся 7 травня.

На дитяче свято усі прийшли в вишиванках – і малі, і дорослі. Сміх та гамір, святкова атмосфера – найменших сьогодні приймали до лав козацтва.

Бунчужний козацького стрілецького братства Олександр Сокур розповів про ідею виникнення таких посвят. За його словами, дітям необхідно бачити в лице тих, хто їх захищаю і є прикладом для наслідування. Також відчути козацький дух та пам’ятати не тільки про права, але й виконувати обов’язки.

Отож на свято до діток завітали різні служби, які стоять на сторожі спокою – представники міністерства надзвичайних справ, полку «Азов», батальйону «Айдар», роти «Світязь»,  поліція, козаки, рицарі, пластуни, патрульна поліція, прикордонники, курсанти військового училища та ветеран УПА. Гості з’являлись з «чарівного намету», що стояв посеред галявини. Діти зустрічали усіх оплесками та щиро раділи появі нових персонажів.

Майбутні козаки виконували пісні, танцювали та розповідали вірші. Також усі присутні виконали державний гімн України.

Запрошені радо вітали маленьких патріотів та побажали стати справжніми козаками та захисниками своєї держави. Опісля Олександр Сокур давав кожному хлопчику справжню шаблю і вони вигукували: «Я – козак». Запрошені по черзі зав’язували кожному хлопчику пояс, після чого їх можна вважати козаками.

Після посвяти діти разом з гостями танцювали танець та водили хоровод. Також зробили з ними «коло єднання» та подарували запрошеним власноруч зроблені листівки.

Після офіційної програми, діти радо фотографувалися зі своїми гостями, просили потримати зброю чи одягнути каску.

Залишити відповідь