Волинські шахтарі можуть розпочати у Києві голодування

Працівникам ДП «Шахта №1 «Нововолинська» боргують зарплатню вже за чотири місяці. Аби отримати зароблене, гірники готові до акцій протесту та голодування у столиці.

Про це повідомляє Незалежна профспілка гірників України.

Після неодноразових звернень до високопосадовців усіх рівнів, починаючи із очільника Нововолинська й закінчуючи столичними народними депутатами, міністерськими чиновниками та іншими, гірники ДП «Шахта №1 «Нововолинська» вирішили повірити обіцянкам і почекати ще кілька днів заборгованої тепер уже за чотири місяці заробітної плати.

Як розповів голова первинного осередку НПГУ копальні Анатолій Мухомеджанов, недавно він у черговий раз від імені трудового колективу звернувся до директора Департаменту вугільно-промислового та торфовидобувного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Анатолія Корзуна, як до керівника відомства, якому підпорядковується підприємство, маючи надію отримати позитивну та вичерпну відповідь на запитання, чому шахтарі досі не отримали зарплати за три місяці та коли і в якому обсязі їм планують віддати зароблене.

«Працюючі гірники, родини загиблих, шахтарі-учасники АТО ось уже понад три місяці фактично змушені виживати, бо їм за цей час не виплатили жодної копійки. Нашу шахту попередніми недержавницькими наказами та діями міністерських чиновників і «смотрящих» позбавили права видобувати вугілля, а отже й заробляти собі на зарплати й інші потреби, реалізуючи свою продукцію. Таким чином наше підприємство не з своєї вини і без згоди трудового колективу потрапило у 100-відсоткову фінансову залежність від держави. Кошти на його реструктуризацію, згідно з чинним законодавством, закладені у держбюджеті й за логікою мали б вчасно і в повному обсязі надходити на рахунок підприємства. Але насправді цього не відбувається», – обурився профспілковий лідер.

За словами Анатолія Мухомеджанова, Корзун у телефонній розмові повідомив, що усі необхідні документи для виділення підприємству коштів, у тому числі й на виплату зарплати за три місяці, підготовлені й тепер усе залежить від того, як спрацює міністр Ігор Насалик. Якщо йому вдасться швидко пройти усі передбачені процедури, шахта отримає кошти уже найближчим часом. У випадку ж виникнення якихось заминок, гроші надійдуть на підприємство на початку наступного тижня.

Профспілковий лідер попередив, що терпіння колективу на межі і він готовий до активних дій – акцій протесту і навіть голодувань у Києві. Нововолинські гірники попросили підтримати їхні дії й шахтарів інших регіонів України.

Залишити відповідь