У Києві створять музей тоталітаризму

Київрада підбирає місце для розміщення пам’ятників радянської епохи. Концепцію Музею тоталітаризму в Києві буде презентовано через місяць.

Про це повідомляє ZN.ua.

“Через місяць ми плануємо створити попередню концепцію, на осінь цього року вийти на публічне обговорення цього проекту, всіх його деталей”, – повідомив громадський активіст Володимир Кадигроб.

Секретар Київської міської ради Володимир Прокопів уточнив, що в якості можливого місця розміщення музею розглядаються декілька локацій, в тому числі, ВДНГ. За словами Прокопіва, питання фінансування музею ще залишається відкритим. “Коли ми отримаємо проект, буде зрозуміло, скільки потрібно коштів”, – уточнив секретар Київради.

За словами директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, питання фінансування досі не вирішене, в тому числі, тому що не визначена кількість експонатів, які будуть розміщені в музеї. “Створення такого музею – вихід на новий рівень декомунізації. Це спонукає до подібних кроків в інших регіонах”, – висловив упевненість очільник УІНП.

Раніше київський міський голова Віталій Кличко повідомив, що меморіальні дошки і пам’ятники, які демонтували у столиці, вже звезли на відкритий майданчик у Жулянах.

“Сьогодні ми ведемо попередні переговори з деякими установами, де є майданчики, на яких можна було б розмістити музей тоталітаризму. Але остаточне рішення про те, де саме він буде знаходитися, має прийняти Київрада”, – зазначив мер Києва.

Міністерство культури виступило за створення музею тоталітаризму ще навесні 2015 року. Ініціатива створити такий музей обговорювалася серед експертів, парламентарів, дисидентів та громадських діячів.

 

 

Залишити відповідь