Завдяки вам я жива: волонтерка Тетяна Білінскі повернулася додому

Волонтерка Тетяна Білінскі, яка евакуйовувала бійців із Донецького аеропорту та отруїася газом, після трансплантації печінки та тривалого лікування повернулся додому у Луцьк.

Зустрічали волонтерку та її маму, яка постійно перебувала поруч з Білінскі на лікуванні, 31 травня у рідному дворі.

Перед входом до будинку зібралося понад тридцять сусідів, родичів та волонтерів, які принесли квіти. Сусіди розповідають, що про стан Тетяни їм повідомляли волонтери та рідні Білінскі. Зустріти Тетяну приїхали й її колеги із ківерцівської лікарні, звідки медик вирушила на Схід, та боєць ДУКу, а нині голова районної спілки ветеранів АТО Артур Завальний.

Генеральний директор Ківерцівського районного територіального медичого об`єднання Михайло Слижук зазначив, що колеги вважають за честь, що їм довелося попрацювати із Тетяною Білінські. Вон сподіваються на її якнайшвидше одужання.

“Мама думала про солдатів, хотіла їм допомогти, але втратила здоров`я”, – зазначив син Білінскі Владислав Шнайдрук. За його словами, спочатку матір відвезли до лікарі в Артемівськ, згодом –  у Дніпропетровськ, де їй вже поставили інший діагноз. Лише у Києві встановили, що відмовила печінка. Син розповів, що родина дуже вдячна  людям, які жертвували кошти.

“Нам сказали, що її забирають на два тижні, але вона вже більше ніж рік там”, – зазначив син та додав, що перше, що скаже мамі після повернення – що любить її.

Білінскі поверталася додому з Угорщини, де власне й перебувала на лікуванні. До Луцька її доставив активіст Олег Бондарук.

У дворі жінку зустріли вигуками “Слава Україні! – Тетяні слава”, на очах людей блищали сльози. Допомогти вийти з машини Тетяні допомагав син.

“Звичайно рада, що я вдома. Дякую”, – сказала Тетяна Білінскі. На питання, що вона збирається робити далі, розповіла, що вже давно має в планах декілька проектів, тож тепер візьметься за їх реалізацію.

“Дякую і вклоняюся кожнй людині за допомогу – завдяки вам я жива”,  – сказала жінка. Мама волонтерки Анна Боско розповіла, що родина надзвичайно вдячна українському консулу в Будапешті, діаспорі, волонтерам та усім, хто допомагав поставити Тетяну на ноги.

За словами матері, дочка не розповідала їй, що поїхала на війну – спочатку казала, що у Києві, а потім дзвонила, що вже далеко.

“Ще проходить трохи часу, дзвоню “Таню, де ти?”. А вона мені “Мамо, я не можу дихати”. Я думала, що вона десь на операції”, – розповіла мати волонтерки. На той момент Білінскі вже лежала у лікарні у Дніпропетровську.

Волонтерка Любов Дроган, яка допомагала збирати кошти на лікування, розповіла, що лікар-анестезіолог Тетяна Білінсксі була волонтером-медиком на Майдані, потім пройшла навчання та стала волонтером-медиком ДУКу. Вона перебувала з бійцями у Пісках. Жінка страждає астмою, тож під час бомбардувань Донецького аеропорту отруїлася газом. Через токсини, які потрапили у кров, у Білінскі відмовили багато органів. Проте українські лікарі змогли запустити органи, але вилікувати печінку не вдалося – волонтерці знадобилася повна трансплантація. Тож волонтери підключили пресу і соцмережі та розпочали збирати кошти на лікування. Нардеп і голова профільного комітету Верховної Ради Ольга Богомолець домовилася про операцію із угорською клінікою.

За словами Дроган, на лікування Білінскі треба було близько 200 тисяч євро. Проте вдалося оформити медичну страховку, на зустріч також пішла клініка та діаспора. У підсумку волонтери назбирали для операції близько 40 тисяч євро.

На трансплантацію чекали майже рік, і 2 січня 2016 року стан Тетяни погрішився. Проте вже 8 січня їй зробили трансплантацію та ряд інших операцій.

“У неї дуже велика жага до життя, вона дуже сильна. Я дивуюся, наскільки швидко вона встала на ноги”, – підсумувала Дроган.

Тетяна Білінскі з допомогою сина під вигуки присутніх нарешті подалася додому. Попереду на неї чекає тривала реабілітація. “Слава Україні”, – вигукували присутні. “Смерть ворогам”, – відповіла мама волонтерки.

Залишити відповідь