В Україні збільшать штрафи для п’яних водіїв

Верховна Рада має намір посилити адміністративну відповідальність за водіння в нетверезому вигляді, в стані наркотичного сп’яніння або під впливом лікарських препаратів.

Про це пише Українська правда.

Проектом закону істотно збільшуються розміри штрафів та строки позбавлення права керування транспортними засобами за умови притягнення водія до адміністративної відповідальності за керування ними у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

“Планується посилити відповідальність таким чином, що перший раз водій буде платити штраф 10,2 тисячі гривень, що складає 600 неоподаткованих мінімумів і буде позбавлений права керування на 1 рік”, – розповів, представляючи документ, один із його авторів депутат “Народного фронту” Андрій Тетерук.

За його словами, повторне протягом 2 років водіння в нетверезому вигляді каратиметься штрафом у 20,4 тисячі гривень та позбавленням права керування на 3 роки.

“Якщо протягом 5 років водій знову потрапляє за кермо п’яним, він буде позбавлений права керування транспортним засобом на 10 років і заплатить 40,8 тисячі гривень”, – зазначив Тетерук.

До другого читання депутати мають намір удосконалити цей законопроект.

 

Залишити відповідь