Луцьк: у замку зібралися 200 мам заради розваг і благодійності

Матусі Луцька зібралися 31 травня у замку Любарта, аби поспілкуватися, попити кави з різноманітними солодощами та зібрати гроші хворим діткам.

Також на території замку відбувся флеш-моб: присутні жінки утворили слово «мама», – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Десять місяців тому майбутні мами створили групу «Аквамама» у Viber (додаток для смартфонів для безплатного спілкування в інтернеті), аби обговорювати свою вагітність, майбутні пологи та підтримувати одна одну. Учасниці обмінювалися фотографіями, емоціями та переживаннями.

Спочатку таких матусь було лише дев’ять, але за десять місяців група збільшилася й тепер тут є аж 200 учасниць. Тому її перейменували на «Мама Луцьк».

Організаторка дійства Оксана Клюйко розповідає, що матусі обговорюють у чаті різноманітні теми: які ліки найкраще допоможуть дитині, одяг яких фірм купувати для малюків, де його замовити оптом, щоб було дешевше. Тут є мами діток, яким і три місяці, і дев’ять, і більш як рік.

«Ми дуже здружилися на аквааеробіці для вагітних. Тому після народження дітей вирішили продовжити спілкування. Нині ми зібралися для того, аби поспілкуватися не в чаті, а наживо», – розповідає Оксана Клюйко.

Також учасниці розробили емблему групи, кожна жінка отримала значок «Мама Луцьк», щоб почепити його на візочок і впізнавати одна одну на вулицях.

Крім цього, учасниці групи часто волонтерять. Тому на заході збирали кошти на лікування чотирирічної дівчинки, в якої гостра форма епілепсії.

«Ми займаємося благодійністю, допомагаємо учасницям групи. Було вже два випадки, коли збирали кошти: на операцію дитині, у якої був хворий шлунок, і для хлопчика, який впав зі сходів другого поверху. Якось збирали гроші для будинку дитини: закуповували підковдри та продукти харчування» , – каже Клюйко.

Зі слів організаторки, останнім часом до спільноти «Мама Луцьк» долучилося дуже багато нових матусь, які щойно народили діток. Вони активно обговорюють перші дні життя своїх крихіток.

«Дуже важливо прислухатися до порад старших матусь, таких, які мають більше досвіду», – розповідає вона.

Залишити відповідь