На Волині постраждало немовля через халатність лікарів

У неонатальному центрі Волинської обласної дитячої лікарні немовля отримало сильні опіки від медичної лампи. Лікарі, встановлюючи прилад, не переконалися у надійності конструкції, тому лампа впала на дитину.

Про це повідомляє телеканал ZIK.

Через халатність медперсоналу Волинської дитячої лікарні дочка Тетяни Шульги отримала опіки голови, спини та рук. Жінка припускає, що її дитину поклали на спеціальний столик для немовлят із обігрівальною лампою.

«Лікарі мені повідомили, що стався нещасний випадок і на мою дитину впала обігрівальна лампа. Немовля отримало опіки 25% відсотків шкіри 2-го і 3-го ступенів», – розповіла мама травмованої дитини Тетяна Шульга.

Лікар неонатального центу Волинської обласної дитячої лікарні Сергій Головатюк, який займався лікуванням немовляти, коментувати ситуацію відмовився.

Журналісти надіслали запити і в адміністрацію лікарні, і в обласне управління охорони здоров’я, проте там з приводу інциденту не надали жодних пояснень. Прокоментувати ситуацію погодився завідувач неонатального центру волинської лікарні.

«У дитини була жовтяниця, під час якої потрібно проводити фототерапію. Таку процедуру проводять за допомогою спеціальних ламп. На жаль, стався нещасний випадок і конструкція впала на дитину. Я не можу сказати, чия у цьому провина. Це має визначити суд», – прокоментував завідувач неонатального центру Волинської обласної дитячої лікарні Микола Гнатів.

Медик додав, що інцидент міг статися і через те, що обладнання, яке використовують у лікарні, є дуже застарілим. Адже лампі, яка спричинила опіки у дитини, уже понад 20 років.

На жаль, окрім халатного ставлення лікарів та неналежних умов у медзакладах, в Україні відсутній і механізм перевірки медобладнання. Хоча для цього створений спеціальний контролюючий орган – Державна служба України з лікарських засобів.

«В Україні взагалі ніхто не відслідковує негативні наслідки та можливу шкоду від використання виробів медичного призначення. Натомість медична техніка є досить небезпечною у використанні», – зазначив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

На думку експерта, у випадку травмування дитини відповідати повинен той, хто є власником медобладнання, тобто адміністрація лікарні та головний лікар. Керівники Волинської обласної дитячої лікарні не захотіли спілкуватися із журналістами та давати будь-які пояснення.

Натомість українські фахівці з пластичної хірургії запевняють, що попри серйозні опіки, дитині все ж можна допомогти, хоч терапія буде тривалою та дорогою. На всі процедури сім’ї потрібні чималі кошти. Саме тому батьки й вирішили через суд вимагати від Волинської обласної дитячої лікарні відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Залишити відповідь