Пристрасті навколо перейменування Жовтневого не вщухають

У Жовтневу зібрали чергові збори селян, щоб обговорити його перейменування.

Про це інформує БУГ.

24-го травня у селі Жовтневе відбулися збори громади, на яких розглядали питання перейменування села з Жовтневого у Сусваль. Нова назва – на честь місцевого мешканця 24-річного військового-контрактника Петра Сусваля, який отримав поранення у бою за Савур-Могилу.

Ще перед зборами атмосфера була досить напруженою, адже більшість мешканців колишнього Жовтневого категорично проти перейменування населеного пункту.

Вже на сходах сільської школи, в якій проходили збори, селяни активно протестували проти перейменування. Мовляв, парламент прийняв рішення про зміну назви без узгодження з громадою.

Також, перед зборами активно «просувалася» думка, що перейменування села дорого обійдеться його мешканцям.

На зборах, які проводив сільський голова Сергія Панасевич, були присутні депутати обласної ради від «Самопомочі» Костянтин Зінкевич та Олексій Панасюк. Останній й потрапив «під гарячу руку селян», коли більшість з них намагалась покинути шкільне фойє. Однак, Панасюк стверджував, що розмовляв на вулиці з селянами не про перейменування села, а про облаштування дороги і до питання зміни назви обласна рада не має жодного відношення.

Незважаючи на тривалий конфлікт селяни запропонували декілька варіантів назв для перейменування, серед них: Молодіжне, Радісне, Вересневе. Зупинитись вирішили на останньому. Протокол зборів та рішення відправлять у Верховну Раду на розгляд.

До слова, місцевих мешканців обурило те, що перейменувати село вирішили через прив’язку до Жовтневої революції. Мовляв, це неважливо.

У відео присутня ненормативна лексика!

Залишити відповідь