Луцьк: затвердили, як мають правильно розміщувати вивіски

У Луцьку депутати прийняли порядок розміщення вивісок у місті з метою врегулювання їх розміщення та забезпечення комплексного підходу до встановлення конструкцій на фасадах будівель у місті.

Відповідне рішення прийняли 25 травня під час сесії міськради.

«Ми не придумували велосипед, а взяли за основу приклади, які вже існують в інших містах», – зазначив головний художник Ярослав Матвіїв.

Тож до порядок включили нагляд за вивісками, управлінням архітектури та містобудування буде видавати дозволи на розміщення вивісок. Матвіїв пообіцяв боротися із «кричущими» вивісками, проте зазначив, що управління не діятиме за регресивним принципом.

У порядку прописали вимоги до вивісок – форму, можливість розміщення, текст, вимоги до паспорту та порядок демонтажу. Передбачена й відповідальність за порушення вимог встановлення вивісок.

Зокрема, порядок розробили з метою захисту майнових інтересів територіальної громади Луцька, майнових інтересів юридичних та фізичних осіб, у власності яких перебувають місця розміщення вивісок, а також з метою поліпшення зовнішнього вигляду міста. Дія ж порядку поширюватиметься на всі підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності та підпорядкування, а також на всіх фізичних осіб-підприємців на території міста.

Уповноваженим та контролюючим органом стане КП «Луцькреклама» – до його повноважень належатиме здійснення нагляду за дотриманням суб’єктами господарювання вимог порядку, а також пред’явлення вимог про усунення виявлених порушень. Окрім того, проводитимуть інвентаризацію вивісок, підготовка та пред’явлення вимог про проведення демонтажу. Якщо ж у підприємстві виявлять порушення, то складатимуть відповідні акти, подаватимуть відповідальним органам відповідні матеріали та організовуватимуть і демонтаж вивісок.

Депутат Павло Данильчук запропонував натомість створити інший уповноважений орган, до складу якого увійдуть представники управління містобудування та архітектури, експерти та громадськість. Контролюючим органом депутат запропонував залишити «Луцькрекламу». Проте колеги не підтримали правок громади.

Зрештою, депутати таки затвердили програму – пропозицію підтримали 30 обранців громади.

Залишити відповідь