Луцьк: погодили концепцію з розміщення реклами

У Луцьку затвердили концепцію з розміщення та розвитку реклами ‒ програмний документ, який формує мету, зміст та напрямки зовнішнього оформлення реклами та принцип їх розміщення.

Депутати підтримали документ під час голосування на сесії міськради 25 травня.

У новій редакції концепції додані магістральні вулиці загальноміського значення, де рекомендують розміщення великогабаритної реклами відповідно до визначених місць. Також тут можна буде розміщувати рекламу на глухих стінах та огорожах. У новій редакції також включений розділ, який передбачає розроблення вивісок відповідно до містобудівної документації.

Тож, завданнями нової концепції є поетапне проведення заміни застарілих рекламних конструкцій на рекламні засоби сучасного зразка; введення окремих обмежень щодо розміщення зовнішньої реклами на території міста; створення зон вільних від великорозмірних наземних засобів реклами; розроблення та затвердження проектів та схем розміщення та реконструкції на основних вулицях міста; проведення заходів благоустрою об’єктів реклами тощо.

У концепції прописані містобудівні, естетичні, експлуатаційні, екологічні та ергономічні вимоги до зовнішньої реклами.

Депутат Борис Смаль поцікавився, як же бути із рекламою, яка вже розміщена у місті. Мовляв, чи не буде потім проблем із «рекламниками», які казатимуть, що встановили рекламу, коли концепція ще не діяла.

Автор пропозиції депутат Валерій Удод зазначив, що закон зворотної дії не має – вже встановлена реклама, крім вивісок, буде так встановлена до закінчення терміну договору оренди. Якщо ж після закінчення терміну вивісок не приведуть до порядку, то їм просто не продовжать оренди.

Депутат Павло Данильчук поцікавився, що робити із хаотично розміщеною рекламою на будівлях на вулиці Лесі Українки – мовляв, хто їх демонтуватиме. Мер Микола Романюк зазначив, що стежитиме за цим муніципальна поліція та інші структурні підрозділи.

Після обговорення депутати зійшлися на думці, що розміщення реклами таки треба впорядковувати. Тому обранці громади підтримали рішення – «за» проголосували 38 депутатів.

Залишити відповідь