Волиняни протестуватимуть проти перейменування їхніх сіл

Мешканці перейменованих сіл Волині збираються протестувати проти нових назв.

Інформує День.

Учора, 19 травня, Верховна Рада проголосувала за перейменування двох сіл на Волині: села Маяки Луцького району та села Жовтневе Володимир-Волинського районів. Так, Маяки перейменували на Княгининок, а село Жовтневе отримало назву Сусваль.

Село Маяки, що зразу за Луцьком, до 1939 року було Княгинінком – ним і стало після відповідної постанови Верховної Ради. Село Жовтневе, що у Володимирі-Волинському районі, раніше звалося Могильним, потім перейменованим на Жовтневе, а віднині має носити назву Сусваль. До слова, 24-річний Петро Сусваль ‒ військовослужбовець за контрактом, який отримав поранення у бою за Савур-Могилу і помер від ран у дніпропетровському госпіталі.

За словами сільського голови Сергія Панасевича, пам’ятна дошка  Герою висить на технічному ліцеї у селі Овадно, де він навчався, буде невдовзі і на школі у Жовтневому-Сусвалі.

Однак громада не збиралася змінювати назву села. Два рази збирали сходи селян, перед ними виступали і Сергій Панасевич, і 5 депутатів районної ради, та селяни не підтримали ідею з перейменуванням.

Повідомлення про те, що віднині Жовтневе вже – Сусваль, застала Сергія Панасевича зненацька. Посадовець переконаний, що село не погодиться з перейменуванням і йому також «загрожує» звільнення з посади.

Не сприйняли наразі нову назву і в Маяках-Княгинінку. До слова, на громадських слуханнях місцеві мешканці висловили протест проти перейменування. Селяни запевняють, що більшість звикла до назви Маяки. Мовляв, «маяком» може бути і шлях у Європу, який проходить через село. Також місцеві депутати на сесії виступили проти перейменування, яке за словами сільського голови Олени Твердохліб, ініціював Інститут національної памяті.

Тож у Маяках готуються зібрати підписи усіх мешканців: за яку вони назву. І якщо більшість селян таки проти перейменування, обіцяють звертатися до Президента.

Залишити відповідь