Ковель: пенсіонер судився за землю для атошників

Пенсіонер Степан Гурич із Голобів звернувся із позовом до селищної ради, аби суд визнав недійсними рішення про виділення його колишньої ділянки атошникам.

Про це пише Сучасний сайт міста Ковеля.

Гурич вказує, що протягом 40 років він користувався земельною ділянкою площею 0,3 гектара. У вересні 2015 року Голобська селищна рада припинила його право користування ділянкою у зв’язку з наданням ділянок учасникам АТО для індивідуального житлового будівництва.

На сесії ради Степана Гурича не запросили. Коли ж його дружина Марія Гурич з’явилась у селищну раду, бажаючи бути присутньою при розгляді питання відведення земельної ділянки, селищний голова Сергій Гарбарук, як стверджують Гуричі, казав їй вийти із приміщення.

У позові Степан Гурич зазначає: з ним не було погоджено умови та можливість вилучення землі. Оскільки письмові звернення в різні інстанції результату не дали, стан здоров’я ще більше підупав, він зовсім перестав ходити. А моральну шкоду оцінив у 10 тисяч гривень.

Голобська селищна рада заявила, що спірна земельна ділянка не перебувала ні у власності, ні у користуванні Степана Гурича, її межі в натурі не встановлено. Фактично, він протягом тривалого проміжку часу обробляв певну частину землі в межах селища, а посилання на наявність у нього права користування спірною ділянкою з 90-х років є безпідставним. У селищній раді вважають, що жодне законне право Степана Гурича порушено не було, а він сам ніколи не звертався з приводу передачі йому земельної ділянки у власність.

Суд, заслухавши пояснення і дослідивши докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги підставні та підлягають до часткового задоволення.

До речі, згідно з рішенням Голобської селищної ради від 23 грудня 2015 року, було затверджено проекти трьом різним фізичним особам та надано земельні ділянки для будівництва. При цьому посилання на таку соціальну пільгу, як участь в АТО, відсутні.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Ірина Логвинюк вирішила визнати незаконним і скасувати рішення Голобської селищної ради від 7 вересня 2015 року № 62/5 «Про припинення права користування земельними ділянками».

 

Залишити відповідь