Конкурс громадських ініціатив: на що просять гроші в мерії Луцька

У Луцьку вдруге проводиться конкурс громадських ініціатив, в межах якого проекти від мешканців міста претендують на виділення до 50 тисяч гривень на реалізації проекту локального характеру.

За понад півтора місяці в міську раду подали 73 ініціативи, 20 з яких відхилили. Тож для голосування відібрали 53.

Тепер долю результатів конкурсу вирішить голосування, яке відбувається на сайті http://www.initiativ.e-dem.in.ua/lutsk.

Для того, аби тим, хто хоче проголосувати не довелося відкривати кожен проект, ВАР розбив їх на шість груп та підготував короткі анотації до кожного з них.

____________________________________________________________

Благоустрій мікрорайонів, вулиць, зон відпочинку (встановлення обмежувачів руху транспорту, контейнерних майданчиків, облаштування місць для вигулу собак та пішохідних доріжок, озеленення та освітлення прибудинкової території тощо)

Забезпечення зовнішнього освітлення та відеоспостереження прибудинкової території по вул. Чорновола, 2а. За словами авторів, прибудинкова територія у темний період доби освітлюється шістьма енергозберігаючими світильниками зовнішнього освітлення. По периметру площі буде встановлено п’ять камер відеоспостереження, що функціонують цілодобово.

Безпечний двір. Щоб створити громадський простір будинку безпечним для дітей та дорослих, автори ініціативи створили проект встановлення відеоспостереження на прибудинкових територіях.

VITAPARK (ПАРК ЖИТТЯ). Створення умов для активного проведення часу в центральному парку Луцька. Ініціатива передбачає створення у центральному парку Луцька так званої стежини VITAPARC – це дистанція, яка долається на свіжому повітрі в пішому порядку або бігом з можливістю виконання додаткових фізичних вправ на спеціально обладнаних станціях фізкультурно-оздоровчого призначення та набуття навичок орієнтування на місцевості.

Озеленення прибудинкової території з реконструкцією дитячої ігрової зони. Протягом останніх років на території двору (якого саме автори не вказали, ред.) виконувався ремонт підземних комунікацій, тому поверхня двору є нерівною, з камінням та без трави. Тому планується вирівняти територію двору, відновити газон, прибрати каміння та залишки асфальтового покриття на території дитячого майданчика, виконати висадку кущів та дерев, виконати, таким чином, зонування території, реконструювати дитячий майданчик та влаштувати цікаву ігрову зону для дітей.

Урни для сміття на вулиці Луцька. Ініціатива покликана змінити плачевну ситуацію з урнами для сміття на вулицях Луцька.

Зелений острівВстановлення декоративного парканчика навколо зеленої зони прибудинкової території, поліпшення естетичних умов території, створення умов, при яких неможливе пересування автівками через територію зеленої зони. Встановлення парканчика надасть двору охайності, а мешканці своїми силами розіб’ють клумби, посадять квіти і дерева. (Місце реалізації проекту не вказане, – ред.)

Територія світла. Встановлення зовнішнього освітлення 5 під’їздів і пішохідних доріжок, а також освітлення стоянки автотранспорту з використанням сучасних енергоефективних технологій (встановлення прожектора). (Де саме буде встановлено освітлення не вказано, – ред.)

Облаштування прибудинкової території та дитячого майданчика. З боку будинку по вул. Конякіна, 33 відсутній тротуар. Відтак в дощову пору лучанам доводиться йти по калюжах або виходити на дорогу, чим наражають на небезпеку себе та своїх дітей. Також територія потребує облаштування бордюрів. Окрім того, в будинку є чимало мешканців старшого віку, яким важко підніматися сходами. Зокрема, для того, аби їм було легше заходити до під’їзду, входи потрібно обладнати зручними перилами. Також для безпеки та зручності мешканців біля входу варто обладнати світильники.

Безпечне та щасливе дитинство. Планується загородити і облаштувати двір для безпечного дозвілля і приємного спілкування. Встановлення дитячого майданчика розраховано на дітей різних вікових груп. Облаштування двору на загальному фоні міста підкреслить його красу і характеристику як європейського міста. (Місце реалізації проекту не вказане, – ред.)

Активна громада – затишний двір. Сьогодні в новому мікрорайоні (йдеться про 55-й район, ред.) фактично відсутня інфраструктура – бракує місць для проведення дозвілля та заняття спортом, відпочинкових зон, озеленення території. Мета проекту – активізувати громаду житлового комплексу на вул. Липинського та власників магазинів та ін. під-в, які ведуть бізнес в цьому житловому комплексі.  (Місце реалізації проекту не вказане, – ред.)

Встановлення в парках, скверах та зелених зонах Луцька “зоокомплексів” для цивілізованого вигулу собак. Для поліпшення санітарно-екологічного стану міста, зменшення забруднення тротуарів та газонів відходами життєдіяльності тварин під час їхнього вигулу та зменшення рівня конфліктності між власниками тварин та мешканцями, що їх не мають, заплановано встановити 15 “зоокомплексів”. Місця їх встановлення будуть погоджені з міською владою Луцька.

Рекреаційна зона до 6 та після 60 і всім всім всімОблаштувати територію біля дитячого майданчика, прокласти доріжки з бруківки, докупити ігрове дитяче обладнання, встановити лавочки та зробити сучасні клумби біля будинку, встановити смітники. (Місце реалізації проекту не вказане, – ред.)

Наш комфорт. Житловий будинок №4А по вул. Сухомлинського від часу введення в експлуатацію (2008р) немає зовнішнього освітлення. Знаходячись у “популярному” для підлітків місці (біля ТРЦ “ПортСіті”), прибудинкова територія будинку у темну пору дня стає місцем підвищеної небезпеки для мешканців нашого ж/б та мешканців прилеглих будинків. У зв’язку із відсутністю освітлення створено комфортні умови для осіб, що порушують громадський порядок, пошкоджують майно та інше. Відтак, є необхідним, встановити зовнішнє освітлення та відеонагляд на території нашого будинку.

Покажи приклад-будь активним. У вказаній ініціативі пропонується провести благоустрій спортивного та дитячого майданчику у дворі житлових будинків №26, 26А на вул. Кравчука та на вул. Воїнів Інтернаціоналістів у Луцьку у належний стан. Вказана ініціатива спрямована на залучення молоді та дітей до активного способу життя, а саме проведення достатньо часу на вулиці, на хорошому майданчику у тих чи інших іграх. Передбачається відновлення футбольного поля, облаштування баскетбольного майданчика, встановлення атракціонів для дітей, лавок для відпочинку.

Щасливе дитинство. Багато років ініціативні мешканці будинків №28, 32, 26б на вул. Кравчука у м. Луцьку власними силами і в міру власних можливостей проводять поточний ремонт та впорядкування дитячого майданчику у спільному внутрішньому дворі. Та обладнання майданчику зношується та втрачає не тільки косметичний вигляд , а й стає непридатним, а іноді і небезпечним для використання за призначенням. У даному проекті планується капітальний ремонт, оновлення обладнання майданчика та упорядкування прилеглої території.

Відновлення тротуару на вул. Теремнівська. По вулиці Теремнівській, в районі 68-го будинку відсутній пішохідний тротуар і люди змушені виходити на дорожню смугу, від того, що саме в тому місці є закритий поворот, це викликає небезпеку, тому що там ходять і маленькі дітки і старенькі бабусі і мами з дитячими візками. Тому планується побудувати (відновити) пішохідну доріжку завдовжки 30-40 метрів для безпеки водіїв та пішоходів.

Безпека дітей – запорука здорового майбутньогоНеобхідно поновити покриття в середині павільйону ДНЗ №19, яке ще досі є цементним, на гумове, а також змінити покрівлю (старого шиферу) на більш якісну та безпечну (металочерепицю).

Встановлення системи зовнішнього відеоспостереження для багатоквартирного будинку. Встановлення системи відеоспостереження для будинку (5 відеокамер, відеореєстратор з жорстким диском, мережі зв’язку), що дозволить мешканцям перебувати в безпеці і зберігати спокій у відношенні того, що відбувається в будинку чи в цілості їх майно. (Місце реалізації проекту не вказане, – ред.)

Дитяча радість. Проведення благоустрою дитячого майданчика у ДНЗ № 19, встановлення сучасної гірки, кораблика та пісочниці, що дасть змогу дітям пізнавати світ за допомогою ігор та ставати більш комунікабельними, одночасно проводячи час і цікаво і корисно.

Безпечний двір – безпечне місто. Система відеоспостереження. Будинок розташований в самому центрі міста (вул. Словацького, 12), в будинку розміщено 2 заклади громадського харчування, ще 2 заклади розташовано в сусідніх будинках.

____________________________________________________________

Покращення умов проживання людей з обмеженими фізичними можливостями та сімей, які опинились у важких життєвих обставинах

Створення студії друку шрифтом Брайля “BRAILLE STUDIO”. Планується реалізувати у “Braille Studio” простір рівних можливостей для повноцінного включення незрячих людей в українське суспільство через створення належних умов для їх навчання, пізнання, розвитку, інтеграції.

Класи психологічної підтримки для дітей загиблих Героїв. Організація зустрічей діток із сімей загиблих у обладнаному розвиваючими іграми приміщенні, орієнтованому на проведення різноманітних майстер-класів, занять по вокалу, образотворчому мистецтву, створення своєрідних безкоштовних гуртків. Проект зарестрований группою волонтерів «Меценати для солдати»

Дитячий майданчик для дітей на візочках та з особливими потребами. Для дітей-візочників та дітей з особливими потребами необхідні інші конструкції дитячих майданчиків – інтеграційні, щоб гратися між собою та з іншими дітьми. На разі частково такий майданчик існує тільки в Києві та побудований за рахунок бюджету столиці та благодійників. Луцьк має всі шанси показати приклад іншим містам щодо рівного доступу до міської інфраструктури різних категорій населення.

“Енергія сонця для дітей сиріт”. Дитсадки можуть безперебійно отримувати теплу воду без масштабних реконструкцій міських тепломереж, геліосистеми ефективно виробляють безкоштовну гарячу воду у міжопалювальний сезон. На даний момент серед всіх поновлювальних джерел енергії термін окупності геліосистеми найменший (2-3 роки). Дана система розрахована на споживання 150 л гарячої води на добу.

Облаштування спортивного залу для реабілітації людей з особливими потребами та дітей-інвалідів. З метою проведення безкоштовної реабілітації людей з обмеженими можливостями та дітей з інвалідністю планується облаштування спеціалізованим тренажерним обладнанням спортивного залу площею 73,4 м2.

Літня еко-школа “Сонячне літо – Сонячні діти” для дітей та молодих людей з інтелектуальною недостатністю ВОГО “Даун синдром”. Метою даного проекту є сприяння оздоровленню, відпочинку та соціальній адаптації осіб з особливими потребами, 25-30 осіб з інтелектуальною недостатністю, які є членами ВОГО “Даун синдром” шляхом організації і проведення літнього таборування. Основним завданням є виховування дітей та молоді в дусі любові та милосерді, залучення до волонтерської благодійної праці широкі кола громадськості, поінформувати батьків про можливості відпочинку та розвиток дітей, надати родинам психологічну і емоційну підтримку.

Психологічний театрОрганізація психологічного театру для учасників АТО та їх сімей, за участі їх дітей з кінцевим результатом – реабілітаційний перформанс за їх участю в центрі м. Луцька. Буде створена вистава, акторами якої будуть бійці АТО та члени їх сімей, особлива увага надається участі дітей. Будуть створені декорації, які розмістяться в центрі міста на Театральному майдані. Протягом вистави бійці будуть малювати, співати, читати і розказувати власні думки, залучати до процесу глядачів. Закінчиться перформанс виставкою робіт демобілізованих бійців, створених в рамках проекту “Арт-постріл”. Окремо пропонується провести виставу за участі їх дітей.

____________________________________________________________

Організація дозвілля (проведення спортивно – масових заходів, конкурсів, концертів, святкування ювілейних дат будинків, мікрорайонів, облаштування ігрових кімнат для дітей, культурно-мистецькі заходи, підтримка творчої та обдарованої молоді)

Анімаційна студія “Імаго”. Метою проекту є створення анімаційної студії “Імаго”, на базі якої будуть проводитись навчання молоді основам анімації, сценічної мови, акторської майстерності, композиційної побудови, операторської майстерності, основам монтажу, естетичного виховання, історії анімації, написання сценарію, озвучення. Автором даного проекту є Леонід Тивонюк.

Наукові пікніки – 2016. Пропонується провести у 2016 році “науковий пікнік” та залучити близько 3000 відвідувачів протягом дня. Популяризувати науки – математика, фізика, хімія, біологія через участь в підготовлених експериментах під час наукових пікніків.

“АЛЯРМ” Стріт Арт. Алярм – графіті-фестиваль, що виник на Заході України. Його мета – зібрати художників з різних міст для спілкування та стимулювання розвитку вуличного мистецтва.

Здорова дитина – здорова нація. Обладнання спортивної зали ДНЗ №32 (пр. Перемоги, 13А) сучасними тренажерами для дітей різних вікових груп (3-7 років). Це дасть можливість зміцнювати та гартувати здоров’я дітей, розвивати усі групи м’язів, а також тренувати витривалість до фізичних навантажень.

Подаруй дитині мрію. Облаштування та оновлення надвірних спортивно-ігрових майданчиків на території ДНЗ №32, що надасть дітям можливість проводити цікаво, змістовно та з користю для здоров’я свій відпочинок та дозвілля на свіжому повітрі.

Зона відпочинку “Дитяча мрія“. Дитячий майданчик у дворі – потрібна споруда, де дитина зможе тренувати не тільки свої фізичні, силові, а й розумові здібності. До того ж подібні ігри проходять на вулиці, на свіжому повітрі, що дуже корисно для них.

Облаштування спортивно-ігрового майданчика в чаші фонтану біля Палацу учнівської молодіНа фасаді Палацу учнівської молоді велику територію займає фонтан, який не функціонує. На його місці планується облаштувати спортивно-ігрове містечко.

Простір літер.“Простір літер” – це триденний фестиваль, присвячений темі каліграфії, шрифту і книги. У програмі – серія заходів (лекції, майстер-класи, презентації) від провідних українських та зарубіжних фахівців. Обов’язковою частиною фестивалю є виставка сучасної української каліграфії, а також заплановано виставку польського шрифтового дизайну.

Від дитини до дитини. Проведення (на волонтерських засадах) майстер-класів та гуртків з дітьми по ручному ткацтву; Волинському традиційному розпису; розпису на склі; виготовленню рамок (багетів). Проведення виставки робіт та благодійного ярмарку.

Спортивний майданчик для активного розвитку молодіВстановлення спортивного майданчика для фізичного розвитку дітей та підлітків. Пропонується замість зламаних качель встановити металеві конструкції для заняття спортом на відкритій місцевості.

Луцька шкільна дебатна ліга. Луцька шкільна дебатна ліга – це можливість для шкільної молоді дискутувати на суспільно важливі теми у цікавій формі. Ми пропонуємо резолюції для обговорення котрі пов’язані з культурною, історичною, релігійною, політичною, економічною сферою життя жителів міста Луцьк щоб зрозуміти потенціал розвитку міста, його специфіку та конкурентність поруч із містами-мільйонниками.

60-річчя у новому музичному залі. Центром художньо-естетичного розвитку вихованців ДНЗ № 8 є музичний зал. Одночасно він використовується як актовий зал, спортзал та приміщення для занять хореографією. У зв’язку з тривалим терміном експлуатації приміщення потребує капітального ремонту та оновлення інтер’єру.

На хвилях казки в щасливе дитинство! У зв’язку з відсутністю дитячих майданчиків в районі Кічкарівка, а також багатоповерхових будинків (тільки приватні будинки), відсутні парк чи сквер, тобто місце, де можна зробити дитячий майданчик, волонтери Креативного простору “Озерний вітер” запропонували встановити майданчик саме на території креативного простору, що знаходиться в центрі району Кічкарівка та відкритий для всіх мешканців міста та всіх дітей. Там вже є пісочниця, човни та газон для дітей. Дитячий майданчик зробить дане місце повноцінним дитячим простором.

Казкове дитинство. Сьогодні проблема облаштування дитячих майданчиків у дворах багатоповерхівок є найбільш актуальною, оскільки встановлені багато років тому гірки, гойдалки, пісочниці тощо уже давно вичерпали свій ресурс. Щоб облаштувати дитячий майданчик у дворі будинку по вул. Конякіна, 33, де буде мати можливість гратися не одне покоління дітей, ми прагнемо встановити сучасне дитяче містечко, гірку, кораблик та пісочницю.

Вокально-музичне талант-шоу “We Pluse Music Awards”. Проект реалізовує ВОГО “Ми+”. WMA – двомісячний конкурс, який дає змогу безкоштовно прийняти участь, розвинути власні здібності, реалізувати таланти, бути залученими та громадсько-активними людьми; навчитись бути в команді та працювати як злагоджена система, отримати знання Біблійно-моральних принципів.

Встановлення шаф для буккросингу (обміну книгами). Встановлення на зупинках громадського транспорту скляних шаф для буккросингу – безкоштовного обміну книгами. Тобто буккросер, прочитавши книгу, залишає її у спеціально встановленій шафі, щоб хтось інший міг її прочитати. А той, до кого книжка потрапить, повторює процес. Так книги “звільняються” і мандрують від одного читача до іншого, а не залежуються на домашніх полицях.

Фестиваль Волинської журналістики – 2016. Сприяти організованому проведенню реформування регіональної преси у контексті Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

Облаштування території ДНЗ №3. Дитячий спортивний майданчик – дуже важливий елемент розвитку дитини – психологічного, фізичного і розумового. Він допоможе розвинути дитині наявні навички, а батькам помітити таланти або просто схильність до певного виду спорту. Передбачено встановлення на території дитячого садочка декількох маленьких дитячих спортивних комплексів для того, щоб зробити дозвілля дітей не тільки захоплюючим, але й корисним.

Дитяча мрія. Планується організувати цікаве та корисне для здоров’я дозвілля дітей. Оскільки з розвитком технічного прогресу діти щоразу все менше вдаються до активних ігор, замінюючи їх комп’ютерні ігри з використанням смартфонів. Тому вирішено нагадити малечі, що час можна проводити весело та активно без використання різних гаджетів. Вже зробили дитячу зону для відпочинку та ігор, але на жаль обмежені ресурси не дозволяють нам встановити гойдалку та гірку. Встановлена раніше власноруч зроблена гойдалка весь час ламається та несе небезпеку для діток.

____________________________________________________________

Розвиток велоінфраструктури (встановлення велопарковок, нанесення дорожньої розмітки для велоруху)

Створюємо спільноту – паркуємось в Європі. Приїжджати до місця навчання саме велотранспортом – це економічно вигідно, сприяє здоровому способу життя та покращуватиме екологічний стан центру міста. Мережа велопарковок сприятиме покращенню розвитку велоінфраструктури міста та наблизить Луцьк до стандартів сучасного європейського міста.

Велодоріжка (веломайданчик). Побудова велодоріжки планується на території КЗ “Луцька ЗОШ І-ІІ ступенів № 11-колегіум” для проведення дозвілля та пропаганди активного та здорового способу життя учнями школи та мешканцями 40-А кварталу.

____________________________________________________________

Покращення екологічної ситуації у місті (створення нових зелених зон, облаштування годівничок для птахів та шпаківень, встановлення смітників, облаштування місць збору сміття, утримання природоохоронних зон та берегів річок)

Реконструкція квітників з влаштуванням рокарію. Перед школою №11 – розташовані квітники, які знаходяться на південній стороні. Рослини вигорають, через це виникла необхідність у реконструкції.

____________________________________________________________

Розбудова, збереження та відновлення історично – культурної спадщини міста (ознакування, ремонт та реставрація пам’яток архітектури, встановлення інформаційних таблиць)

Сквер пам’яті загиблих у зоні АТО. Створення зони вшанування пам’яті загиблих Героїв Волинської області у зоні АТО, з невеликим зонуванням місця для проведення часу для побратимів та усіх бажаючих вшанувати пам’ять загиблих та пригадати ті жахливі моменти новітньої історії, що нам довелося пережити. Ініціатори даного проекту волонтери «Меценати для солдата».

Збереження та відновлення історичної та культурної спадщини міста. Мета – відновити будівлю по вул. Братковського, 31 як історичну пам’ятку містобудування та архітектури місцевого значення.

Галерея історичних зображень. Створення інтернет-галереї “Галерея історичних зображень. Луцьк”, яка спрямована на популяризацію історії Луцька. Суть проекту: створити інтернет-галерею з фотографіями вулиць Луцька від середини XIX ст. до початку 2000-х років. Також розробити інтерактивну карту міста, яка відображатиме вигляд міста та старих фотографіях, вигляд будинків і позначення точок зйомки.

Волонтери війни. Пропонується відкрити у Луцьку постійно діючу експозицію, яка би містила зразки екіпірування, виготовленого волинськими волонтерами та випробуваного в реальних боях у зоні АТО, показати етапи їх творення та вдосконалення; розказати історії окремих людей, які стояли біля витоків волонтерського руху у Луцьку. Також пропонується цю експозицію виставити під відкритим небом на Театральній площі в рамках заходів святкування 25-ї річниці Дня Незалежності України.

Ольга ВАЛЯНІК

Залишити відповідь