Депутат звинуватив Гунчика в саботажі закону

Представники партії «Солідарність» на чолі з головою Волинської облдержадміністрації Володимиром Гунчиком відмовляються виконувати вимоги нововведеного Закону України «Про державну службу», який забороняє особі поєднувати посаду держслужбовця зі статусом депутата.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією сьогодні, 11 травня.

Як зазначив депутат облради Володимир Кучер, Гунчик та члени політичної сили проігнорували нововведений Закон України «Про державну службу», який діє з 1 травня. Зі слів політика, ігнорування закону дозволили собі лише члени «Солідарності», які є депутатами облради: голова ОДА Володимир Гунчик, голова Ковельської РДА Віктор Козак, голова Камінь-Каширської РДА Валерій Дунайчук, голова Любешівської РДА Олег Кух.

Також депутата Кучера обурив той факт, що Гунчик нібито висловлював свою суб’єктивну думку, коментуючи цей закон. «Він вважає, що цей закон не для нього писаний», – заявив Кучер.

Відтак, члени профільної комісії підтримали колегу, тому правомірність знаходження на посаді губернатора та його співпартійців обговорюватимуть під час чергової сесії облради.

Зауважимо, що голова ОДА коментував цей закон. Володимир Гунчик продовжуватиме працювати на посаді голови облдержадміністрації та відстоюватиме інтереси громади у складі головного представницького органу краю, позаяк, враховуючи загальний принцип незворотності дії будь-якого закону, ця норма не може поширюватися на осіб, які були прийняті на посади, коли діяло попереднє законодавство про державну службу. Такі особи можуть поєднувати державну службу і представницький мандат – офіційна позиція Національного агентства України з питань державної служби, Міністерства юстиції України та експертів

Залишити відповідь