«Перша хвилина миру» в Луцьку: фото

У Луцьку з нагоди Дня пам’яті та примирення влаштували акцію “Перша хвилина миру”.

8 травня о 22:00 на Театральному майдані розпочалася концертна програма “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”, – повідомили у міській раді.

Перед присутніми виступив оркестр Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського.

До лучан, які прийшли на Театральний майдан, звернувся міський голова Микола Романюк. Він зауважив, що в країнах Європи 8 травня відзначають День пам’яті та примирення. За його словами, в Україні цьогоріч вдруге відбуваються заходи з цієї нагоди.

“Сьогодні зранку на меморіальному комплексі “Вічна Слава” священнослужителі різних конфесій спільно відслужили панахиду за загиблими у Другій світовій війні. І от, у цей гарний вечір, ми разом долучаємось до акції “Перша хвилина миру”. Хочу подякувати усім, хто прийшов на Театральний майдан. Дякую музикантам та співакам за гарний виступ і можливість насолодитись чудовими творами. Вічна пам’ять всім, хто віддав своє життя в роки Другої світової війни та захищаючи територіальну цілісність України на Сході. Ми всі розуміємо, що лише разом зможемо збудувати нашу державу міцною, сильною і незалежною”, – наголосив Микола Романюк.

З вітальним словом з нагоди Дня пам’яті та примирення до лучан звернувся й голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

О 23:01 на центральному майдані міста оголосили “Першу хвилину миру” (саме у цей час за Актом про беззастережну капітуляцію Німеччини було проголошено припинення вогню). У вечірнє весняне небо полетіли символічні жовті та сині кульки пам’яті про загиблих під час війни.

Залишити відповідь