Постатестація в суді: 22:3 на користь екс-поліцейських

29 квітня Волинський окружний адміністративний суд поновив на посаді начальника Маневицького райвідділу поліції Анатолія Близнюка.

Інші судові засідання у справах поновлення екс-поліцейських перенесли на інші дні. Відбулося лише одне засідання у справі Близнюка.

Суддя Наталія Плахтій досліджувала всі витребувані у відповідача докази у справі. Це протоколи засідань атестаційних комісій, накази про включення у склад комісій, атестаційний лист Близнюка та інші документи.

Після дослідження доказів перейшли до судових дебатів.

«Ваша честь, присутній сьогодні в судовому засіданні у зв’язку з тим, що я не згідний з висновком атестаційної комісії № 6 та апеляційної атестаційної комісії Західного регіону № 2 . Враховуючи те, що маю певні професійні навички під час служби в органах внутрішніх справ, я можу в подальшому їх використати в органах поліції. І звинувачення, які звучали на мою адресу, не відповідають дійсності , бо інформація, яку мали атестаційній комісії щодо мене, не відповідала дійсності. Прошу суд позов мій задовольнити»– виступив в судових дебатах Анатолій Близнюк.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПОСТАТЕСТАЦІЮ

Юристка ГУНП у Волинській області Оксана Забожчук зазначила, що заперечує проти позову повністю.

«Проти позову заперечую. Він не відповідає дійсності, оскільки атестація відбувалася в межах закону «Про національну поліцію» і в межах Інструкції. На сьогодні позивач не оскаржує дій ГУНП, хоча ми чуємо про те, що він оскаржує рішення комісій. Але щодо комісій, яке приймати рішення щодо поліцейських, то рішення приймається колегіально і об’єктивно. І це їх обов’язок проводити атестування поліцейських та відповідно доносити свої висновки, оскільки вони наділені і таким правом згідно законодавства», – відповіла Оксана Забожчук.

Суддя Наталія Плахтій задовольнила позов Близнюка в повному обсязі. Його поновили на посаді начальника Маневицького райвідділу, визнали рішення атестаційних комісій протиправним, а також суд зобов’язав ГУНП у Волинській області сплатити суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу, а саме більше 11 тисяч гривень, починаючи від березня 2016 року, коли за Наказом його звільнили.

Оксана Забожчук запевнила, що подаватиме апеляцію до Львівського апеляційного суду, як і в усіх інших справах.

Станом на сьогодні поновлено на посадах вже близько 20-ти працівників поліції. Лише у трьох позовах відмовлено.

Залишити відповідь