Нововолинськ: через борги шахтарі поновили протести

Нововолинські шахтарі 28 квітня провели протестну акцію біля приміщення податкової. Люди переконані, що ОДПІ незаконно забрала гроші, за які передбачалося виплатити заробітні плати гірникам.

Про це пише Буг.

На рахунок ДП «Волиньвугілля» прийшли кошти, з яких на ДП планували виплати гірникам 50% заборгованості із заробітної плати. А з іншої незахищеної статті мали виплатити лікарняні шахтарям. Нововолинська ОДПІ забрала 1 мільйон гривень на погашення податкової заборгованості ДП «Волиньвугілля». Тепер гірники мітингують перед стінами податкової, дехто навіть привів сюди дітей. Шахтарі та їхні родини залишилися без зарплат, до того ж перед Великодніми святами.

Іх вигуками «Ганьба!» люди добивалися правди перед податковою. Згадали також і міського голову Нововолинська, котрий не підтримав працівників вугільної галузі.

Юрист ДП «Волиньвугілля» Віктор Порплиця аргументує, посилаючись на статтю 87 Податкового кодексу України: гроші, передбачені на зарплати шахтарям, у незаконному порядку були стягнені податковою за борги ДП.

Голова Незалежної профспілки шахти «Бужанська» Богдан Макарчук стверджує, що це були цільові кошти, які не можна арештовувати.

Виконувач обов’язків начальника Нововолинської ОДПІ Олександр Харчик зазначив: «Ми як орган фіскальної служби зобов’язані здійснювати всі функції та повноваження по чинному законодавству. Так як ДП «Волиньвугілля» є боржником, то одним із моментів стягнення боргу є подання позивної заяви в суд на стягнення боргу. Згідно рішення Волинського окружного суду від 2-го квітня 2014 року є законна вимога про стягнення з рахунків ДП 9,1 мільйона гривень. Якби вимога була не законна, банк би не мав права розписати кошти, і по-друге, ці кошти – то була авансова передоплата ДП «Волиньвугілля», це не були кошти на зарплату. Керівник, отримавши кошти на рахунок, спрямовує їх на різні потреби. По оперативних даних, станом на 11 квітня з 12 отриманих мільйонів 7,5 пішло на зарплату, 4 мільйони пішло на послуги, з яких порядка 3,5 мільйона пішло на ЦОФ за збагачення вугілля при наявності заборгованості зарплати перед шахтарями!»

Конструктивної розмови з представниками ОДПІ не вийшло. На адресу податківців лунали погрози, образи та ненормативна лексика.

Залишити відповідь