Набушники опинилися у мовному скандалі

Викладач та громадський активіст Святослав Літинський подав позов проти Національного антикорупційного бюро України.

Про це повідомляє УНН.

Основна вимога активіста — зобов’язати НАБУ надати йому переклад виступу керівника Бюро Артема Ситника державною мовою. Відповідно до законодавства, офіційні структури зобов’язані публікувати інформацію, яка подається недержавною мовою, з автентичним перекладом. Однак у Бюро відмовилися надати такий переклад, тож активіст подав до суду.

Окрім того, Літинський звернувся до Адміністрації президента із клопотанням про притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника НАБУ Ситника — через порушення мовного законодавства, а точніше — ігнорування державної мови в офіційних коментарях та інтерв’ю.

Глава АП Борис Ложкін надав чоловіку відповідь, що розслідування з цього питання проводитиме Національне агентство України з питань державної служби, а після його завершення президент Петро Порошенко прийме рішення щодо доцільності застосування дисциплінарного стягнення щодо директора НАБУ Ситника.

Нагадаємо, раніше Літинський здобув перемогу в суді за позовом до МВС, яке відмовилось надавати переклад виступу російськомовного міністра Арсена Авакова. Колегія суддів позов задовольнила. Також активісту першому в Україні вдалось отримати паспорт громадянина без дубляжу російською.

 

Залишити відповідь