Луцьк: депутат назвав рекетом стосунки облспоживспілки і ринків

При Луцькій міській раді створять тимчасову контрольну комісію з питань врегулювання діяльності ринків у місті Луцьку.

Про це стало відомо під час сесії міської ради 27 квітня.

До складу комісії увійшли представники усіх фракцій міськради: депутат Андрій Козюра від «Батьківщини», Андрій Авраменко від «Солдіарності», Сергій Була від «Радикальної партії», Анна Мов’як від «Народного контролю», Тарас Шляхтич від «Саомопомочі», Віктор Ящук від «Свободи» та Сергій Балицький від «Укропу».

Спочатку комісію пропонували створити для з’ясування ситуації між підприємцями ринку «Завокзальний» та Волинською облспоживспілкою з перспективою ліквідації останньої. Тож, депутати пропонували навіть створити комунальний ринок, який приноситиме кошти у бюджет міста.

За словами депутата Олександра Волинця, підприємців у стосунках із облспоживспілкою не влаштовує те, що, до прикладу, договір оренди може бути розірваний в односторонньому порядку та багато іншого. Тож, проблема дійсно існує, і вона набагато глибша, ніж побутове протистояння, ‒ зазначає він.

«Відносини між підприємцями та облспоживспілкою ‒ економічний рекет», ‒ додав Волинець.

Підприємці не знають, на що йдуть кошти, сплачені за оренду землі підприємцями, адже 20 мільйонів гривень – немалий дохід. За його словами, облспоживспілка – «майже мафія, яка змушує підписувати договори з «добровільними» поборами на мільйони гривень тощо». Окрім того, підприємці платять за електрику із «накруткою», ‒ переконує він.

Тож, варто створити комісію, щоб перевірити діяльність облспоживспілки, стверджує депутат.

Павло Данильчук зазначив, що доцільно було б, якби повноваження комісії поширювалося б і на інші ринки, де теж немало проблем. Ігор Поліщук додав, що за минулої каденції діяла така комісія, членів якої з ринку буквально «витискав» голова спілки Володимир Горгут та «спортивні молодики».

За словами депутата Андрія Козюри, облспоживспілка просто наживається на підприємцях, беручи від них у десятки разів вищу плату, ніж повертає міськраді. «Всі ці кошти осідають у кишенях приватної на сьогоднішній день структури», ‒ зазначив Козюра. Тому він запропонував вивчити питання про створення комунального ринку та з’ясувати думку підприємців, а тоді приймати рішення.

За словами Сергій Були, який є членом спілки, владу там узурпувало кілька людей, які просто «обдирають» підприємців та не виконують умов договору. Тож, депутати погодилися, що питання треба «дотиснути», адже потреби у посереднику як такої нема.

Створення комісії може стати першим кроком із ліквідації облспоживспілки задля захисту прав споживачів і створення натомість комунального ринку. Таким чином може з’явитися і додаткова стаття наповнення міського бюджету, ‒ переконані депутати.

У підсумку до проекту рішення таки внесли зміни на розширення повноважень комісії на усі 19 ринків, які діють у Луцьку. Комісія подасть звіт про результати роботи на вересневу сесію міськради.

Залишити відповідь