Постатестація в суді: 15:3 на користь екс-поліцейських

За два останні дні ситуація на постатестаційному фронті не змінилися: суд переносив справи і нікого не поновив, але й не нікому не відмовив.

Сьогодні, 27 квітня, у Волинському окружному адміністративному суді  більшість справ за позовами екс-працівників поліцїі щодо їх поновлення на посадах перенесли на інші дні.

Під час розгляду справи за позовом заступника начальника ГУНП у Волинській області, Олександра Балицького заслухали свідка – члена атестаційної комісії № 6, активіста «Самооборони Волині» Олександра Ніколайчука.

Як розповів у суді Олександр Ніколайчук, під час переатестації він керувався Інструкцією 1465. Інформацію, яку надсилали на гуглформу на працівників поілції, він брав до уваги частково.

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ ПРО ПОСТАТЕСТАЦІЮ

«Важливо було зрозуміти, наскільки людина готова змінюватися і працювати на суспільство. Дуже жаль, що не було аудіо та відео фіксації співбесід з працівниками поліцї. Бо якби це було, то рівень довіри населення до діючої тоді міліції був ще нижчим. А ми знаємо всі і прекрасно розуміємо, що він і так низький, – зазначив Олександр Ніколайчук.

 

  • То чим Ви керувались під час прийняття свого рішення? Адже було багато документів на працівника поліцїі. І атестаційний лист, і послужний список… – запитав суддя Валюх.
  • Ваша честь, з усіх близько 280 працівників поліції, яких ми атестували, в 279 випадках атестаційні листи були написані під копірку. Лише позитивні характеристики. Я пригадую лише один випадок, коли атестаційний лист відрізнявся від інших і безпосередній керівник цього поліцейському написав йому, що він не відповідає займаній посаді. В мене риторичне питання до всіх присутніх тут : а яким чином були написані ці атестаційні листи і чи можна їм довіряти? – відповів Ніколайчук.

 

Адвокат Олександр Тарасенко запитував Олександра, чи довіряє він інформації про причетність Олександра Балицького до «кришування» бурштину на Волині.

«Я ознайомився з цією інформацією. Але не перевіряв її. І вона не могла бути підставою  для того, аби звільнити Олександра Балицького. В мене до пана Олександра, як до людини взагалі питань немає. Але щодо поліції, то так. Бо люди, які пропрацювали там більше 10 років – це люди старої системи», – зазначив він.

Також активіст розповів і про те, як йому неодноразово доводилося бачити, як працювала стара системи міліції.

«Я стикався з цим безпосередньо. Навіть ДАІшники неодноразово вимагали хабарі. То я казав, що складайте на мене протокол, але платити вам хабар не буду. І коли під час співбесід всі розповідали, що не брали хабарів, то їм було важко повірити, бо вимагали і отримували неправомірну вигоду фактично всі, хто працював там. Також я вже два роки в Групі швидкого реагування і я знаю, про що кажу, коли міліція працювала неефективно.», – розповідав Олександр.

Після допиту свідка в судовому засіданні плануються перейти до судових дебатів. Продовження розгляду справи перенесли на 5 травня 9:00.

***

Днем раніше 26 квітня у Волинському окружному адміністративному суді  справу щодо поновлення екс-начальника Шацького райвідділу поліції Анатолія Оксентюка розглядали у письмовому кримінальному провадженні без участі сторони позивача та відповідача у закритому засіданні.

Позивач Анатолій Оксентюк та його адвокат в суд не з`явилися, а відповідач, юристка ГУНП у Волинській області подала клопотання про розгляд справи без її участі. Таким чином судді Александрова, Смокович та Валюх розглядали цю справу без журналістів, слухачів та обох сторін.

Попереднє судове засідання у цій справі теж перенесли. Однак сьогодні уже могли прийняти остаточну рішення в цій справі. Про те, чи прийняли сьогодні таке рішення, чи розгляд справи й надалі відклали, невідомо.

Як розповіла юристка ГУНП у Волинській області, з невідомих причин позивач з адвокатом на суд не з`явилися.

Судовий розпорядник Юлія Волкова, розповіла, що в письмовому провадженні справи розглядаються без участі слухачів, а також журналістів.

«Такий порядок розгляду справ встановлений судом», – зазначила вона.

До слова, під час судових засідань у справах поновлення екс-працівників поліції сьогодні поновили теж одну людину . Тож станом на сьогодні уже 16 людей поновлено, і лише у трьох випадках позови екс-поліцейських судді не задовольнили.

Аріна КРАПКА

Залишити відповідь