Луцьк: міністр юстиції проінспектував пологовий

Міністр юстиції Павло Петренко перевірив, чи реєструють новонароджених дітей у пологовому будинку.

Про це повідомляє Таблоїд Волині.

З початку 2016 року молоді батьки в Україні отримали можливість зареєструвати новонародженого прямо в пологовому будинку.

Сьогодні, 25 квітня, міністр проінспектував надання такої послуги у Луцьку та розповів про ситуацію в Україні.

Раніше ця процедура була в компетенції найближчого ЗАГСу, тепер же все набагато простіше – її можна зробити в тому пологовому будинку, де з’явився малюк на світ. При цьому компетенція пологових будинків не розширилася, просто в їх приміщенні відтепер розташовується представник РАГСу, який зможе внести відомості про дитину до реєстру. Таке нововведення започаткувало Міністерство юстиції.

«В минулому році ми зробили дуже простий пілотний проект, який передбачав, що в пологовому будинку, коли народжується дитина, батьки не повинні бігати по коридорах різних служб для отримання першого документу у житті громадянина. Як починається процес спілкування із державою, так він і продовжується. Перший документ для нового українського громадянина повинен отримуватися за новою філософією, без черг, без бюрократії, без хабарів», – зазначив міністр.

Чиновник зазначив, що скоро послуга буде доступною у всіх районних пологових будинках. Нині новий сервіс вже працює у чотирьох райцентрах Волині .

«По всій країні майже 40 тисяч малюків отримали свідоцтва за новими правилами. Кількість виданих свідоцтв тільки в одному пологовому будинку свідчить про те, що Луцьк – прогресивне місто», – сказав Павло Петренко.

Разом з міським головою Миколою Романюком міністр привітав батьків з народженням дітей та вручив свідоцтво про народження, квіти й подарунки.

«Я хочу вас привітати і запевнити, що ми не будемо зупинятися на тих новаціях, які зараз зроблені і робитимемо все, аби вам було комфортно при отриманні документів про народження, при оформленні своєї квартири, при започаткуванні свого бізнесу. Ми з вами творимо нову історію України, і ці нові громадяни, що народились цими  днями, повинні жити в новій країні. І це точно буде країна успіху і країна перемоги», – запевнив посадовець.

Залишити відповідь