Росія тягне на Донбас своїх мобільних операторів

Росія продовжує проводити заходи щодо розвитку власної інфраструктури мобільного зв’язку на тимчасово окупованих територіях Донбасу в обхід міжнародних санкцій.

Про це пише Українська правда з посиланням на головне управління розвідки Міноборони.

Встановлено, що заплановано підписання угоди між російською компанією ВАТ “Ростелеком”та оператором зв’язку “ЛНР” – “Унітарне підприємство “Луганські комунікації” (“Лугаком”).

“Відповідно до умов угоди, російський оператор зв’язку буде напряму надавати “ЛНР” комерційні послуги кабельного телебачення та швидкісного доступу до мережі Інтернет”, – йдеться у повідомленні.

При цьому РФ відмовилась від прямої передачі “ЛНР” у довгострокову оренду кодів стаціонарного та стільникового зв’язку, що належать до російського сегменту номерів сьомої всесвітньої зони нумерації – таку схему РФ використовує у невизнаних республіках Абхазії та Південній Осетії.

“Представники РФ повернулись до вихідного варіанту – використання у “ЛНР” номерного ресурсу чеченського мобільного оператора “Вайнах телеком”. На варіанті співпраці “Лугакому” з “Вайнах телеком” наполягла старший віце-президент з управління бізнесом ВАТ “Ростелеком” Лариса Ткачук“, – повідомили у ГУР.

На думку російських експертів ринку телекомунікацій, може йтися про особисті мотиви компанії “Мегафон”, одного з провідних операторів мобільного зв’язку Росії, за події 2013 року.

“Мегафон” зацікавлений у обмеженні чеченського оператора мобільного зв’язку у тому числі через міжнародні санкції та здатен використати  можливості своїх інсайдерів у Ростелекомі”, – повідомили у розвідці.

Як відомо, у 2013 році влада Чечні закликала жителів республіки відмовитись від послуг двох національних операторів мобільного зв’язку РФ, у тому числі компанії “Мегафон” на користь чеченського провайдера “Вайнах телеком” (на той час мав тільки ліцензії оператора мобільного зв’язку, а реально був Інтернет-провайдером), звинувативши російські компанії у підтасовці результатів віртуального голосування під час конкурсу “Росія-10”.

 

Залишити відповідь