Волинь: сказали, як оптимізовуватимуть школи

106 шкіл у Волинській області підпадають під оптимізацію.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Виконувач обов’язків начальника управління освіти і науки Людмила Плахотна розповіла 18 квітня під час оперативної наради в облдержадміністрації, що в області мережа шкіл не відповідає потребам громади. З 740 шкіл 149 є малокомплектними. Як результат – наповнюваність таких навчальних закладів дуже низька.

Нагадаємо, що в середньому по Волині у класах навчається 11 учнів. В області провели співбесіди з керівниками райдержадміністрацій, районних рад та об’єднаних громад. На їх основі вже складено перспективний план оптимізації шкіл, у рамках якого під оптимізацію підпадають 106 навчальних закладів.

Для того, аби зробити цей процес максимально комфортним, фахівці аналізують зручність доїзду до опорних шкіл, можливість співфінансування для придбання шкільних автобусів. Наразі у місцевих бюджетах на автобуси є 10,2 мільйона гривень, але цієї суми мало. Тож голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив, що суми співфінансування повинні бути однакові для всіх громад.

За словами Плахотної, опорних шкіл на Волині небагато. Так, вже є документи щодо Колківського НВК, школи у селищі Голоби, розглядається також питання Локачинської гімназії. Решта навчальних закладів ще не подали необхідної документації.

Залишити відповідь