Післяатестація в суді: 6:3 на користь екс-поліцейських

15 квітня у Волинському окружному адміністративному суді відбулося чотири засідання за позовами звільнених під час переатестації працівників поліції.

2 справи екс-правоохоронців Володимира Бричука та Ігоря Самолюка перенесли. Суддя Мачульський відхилив позов колишнього працівника поліції Віталія Пшави.

А провадження у справі Олександра Ольшевського призупинили за клопотанням відповідача, тобто юриста ГУНП у Волинській області Оксани Забожчук.

«Прошу задовольнити клопотання про зупинення провадження за позовом Ольшевського до набрання законної сили рішення окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі за позовом Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України до Міністра внутрішніх справ України Авакова, Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправним та скасування наказу МВС України №1465 “Про затвердження Інструкції про порядок проведення атестування поліцейських”», – звернулася Оксана Забожчук до судді Костюкевича.

Адвокат Олександра Ольшевського Сергій Полячук  відповів, що не заперечує проти клопотання відповідача.

«У зв’язку з тим, що мій довіритель являється членом профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ, я погоджуюсь з клопотанням і прошу зупинити в цій справі провадження до прийняття рішення і набрання чинності», – прокоментував адвокат.

Сергій Полячук розповів, що має близько 30-ти таких справ. У 4-5-ти з них вже є позитивні рішення, тобто працівники поліції поновлені на посадах та рішення атестаційних комісії визнані неправомірними.

Таким чином, станом на сьогодні, за словами Оксани Забожчук, є понад сто справ за позовами звільнених працівників поліції до ГУНП у Волинській області щодо поновлення на посадах. 6 позовів задовільнили, 3 відхилили. Розгляд частини справ призупинили.

Важливо додати, що тим часом у Хмельницькій області судді масово зупиняють розгляд таких справ до рішення Київського окружного адмінсуду щодо оскарження Наказу № 1465.

Залишити відповідь