Волонтерські гроші, пам’ятник Бандері та перейменування вулиць: сесія Любомльської міськради

Депутати Любомльської міської ради зібралися на чергову сесію 12 квітня.

Про це інформує Кордон.

Сесія розпочалась із відповідей міського голови Романа Ющука на депутатські запити.

Запит Романа Строцюка стосувався встановлення меморіальної дошки загиблому Віктору Мандзику. Його міська рада надіслала до Любомльського міжрайонного відділення Служби безпеки України. Відповідь управління СБУ зачитав сам Роман Ющук, у якій йдеться про підтримку встановлення дошки, а також вдячність за проявлену ініціативу. Крім того, управління СБУ обіцяє фінансово посприяти у вирішенні цього питання.

DSC0023

Роман Ющук зачитав звернення до депутатки Вікторії Лізарової від Валерія Фурманюка. Це звернення викликало бурхливу реакцію обранців. Воно стосується 400 гривень волонтерської допомоги, які Фурманюк дав у 2014 році для пані Вікторії (тоді ще волонтерки – ред.) для закупівлі берців для учасників АТО. Тому зараз вимагає від Лізарової прозвітувати, куди поділись гроші.

DSC0011

Депутатка пояснила присутнім, як усе було насправді. Мовляв, на той час Фурманюк був одним із кандидатів на посаду мера Любомля, тому волонтери звертались за фінансовою допомогою до кожного з претендентів. Тому Вікторія Лізарова й справді зверталась до Фурманюка, яки виділив 400 гривень на закупівлю взуття для військових.

DSC0028-737x492

Під час сесії екс-волонтерка вирішила віддати вище зазначену суму Фурманюку. Вона звернулась до депутатів, аби ті допомогли їй зібрати кошти. Тому за 10 хвилин необхідну суму зібрали.

Леонід Богдан звернувся із запитом про встановлення пам’ятника Степану Бандері, оскільки вважає, що це необхідно для міста. Пропозицію підтримали: з 18-ти присутніх депутатів, «за» проголосували 14. Залишилось знайти лише кошти та місце, де встановити цей пам’ятник.

DSC0040

Під час розгляду депутатських запитів Олександр Мікульський усно звернувся до усіх депутатів, аби ті оприлюднили доходи за 2015 рік на сайті Любомльської міськради. Пояснив це тим, що жителям міста необхідно знати дохід не лише голови та заступника ради, а й усіх депутатів. Таке рішення прийняли, проте перед голосуванням дехто з депутатів висловлював думку, що у цьому немає потреби і депутати не зобов’язані цього робити.

Після депутатських звернень та запитів головний бухгалтер міськради Тетяна Коляда прозвітувала на вимогу депутатів про розподіл коштів та їх витрати.

Обговорили й перейменування вулиць Любомля. Наприклад, вулицю Паризької комуни перейменували одноголосно у Весняну. Дискутували про перейменування вулиці Костельної, оскільки жителі цієї вулиці не погоджуються з такою назвою. Проте депутати не підтримали таке рішення.

Важливим було питання про вихід із співзасновників районної газети «Наше життя» міської ради, оскільки з січня цього року почав діяти закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Проте, як виявилось, ще у 2011 році міська рада вийшла із співзасновників цього видання.

DSC0065

Щодо цього слово надали Сергію Боярчуку, головному редактору газети. Пан Сергій намагався донести до відома депутатів, що подав пропозицію трудового колективу про підтвердження виходу міської ради із числа співзасновників газети «Наше життя» та її редакції ще 15-го березня цього року. Тобто на розгляд цієї пропозиції у міської ради було 30 днів. Але водночас 15-го квітня закінчується термін. Тому Боярчук заявив, що змушений буде подавати до суду. Але депутати проголосували за зняття цього питання із порядку денного, але обговорили й те, що необхідно доопрацювати цей проект рішення заради його відповідності законодавству.

Залишити відповідь