Нардеп Гузь хоче мораторію на екстрадицію іноземців, які воюють за Україну

Ігор Гузь

Народний депутат Ігор Гузь з парламентської трибуни вимагає від керівництва Української держави не допустити екстрадиції іноземних громадян їхнім державам, які воюють у добровольчих батальйонах за Незалежність України.

«Ще з початку військових дій на Донбасі сотні іноземців, – серед яких і білоруські та російські добровольці, – воюють у різних батальйонах за цілісність та суверенітет нашої держави. На жаль, багато з них втратили життя за Мир в Україні. І тепер бійцям у нашій країні грозить екстрадиція?» – цитує політика прес-служба.

Ігор Гузь зазначив, що «нині у Республіці Білорусь відбуваються надзвичайні події – нещодавно у батьків білоруських добровольців відбулися обшуки та на їх родини триває політичний тиск. «Є інформація, що у країнах іноземних добровольців шукають різні підстави, аби притягнути їх до кримінальної відповідальності через те, що вони захищали Українську державу». Як зазначив народний депутат, зокрема, у Білорусі хлопці можуть отримати покарання більше десяти років тюремного ув’язнення через те, що стали на захист України.

Учора, у стінах Верховний Ради України відбувся спільний брифінг народного депутата України Ігоря Гузя разом з білоруськими хлопцями з Української Добровольчої Армії Яном Мельниковим та Іллею Хреновим.

4 квітня Палата представників Білорусі внесла зміни в законодавство країни до статті “найманство”. Якщо раніше за законом найманцями вважалися люди, які за участь у війні в іншій країні отримували гроші, то тепер ними можуть бути визнані і засуджені люди, які з ідейних мотивів воювали.

«Прошу Президента України, керівництво Служби Безпеки та правоохоронних органів накласти мораторій на видачу іншим державам їхніх громадян, які наразі є бійцями українських добровольчих батальйонів. Ми маємо захистити хлопців! Хто як не ми – українці, за чию Незалежність вони воюють. Треба гарантувати безпеку цих хлопців!», – наголосив народний депутат, апелюючи до керівництва Української держави.

Народний депутат ініціює разом з колегами в парламенті законопроект про мораторій на екстрадицію громадян іноземних держав, які воювали на український стороні за Незалежність нашої держави.

Залишити відповідь