На 10-ту шахту у Нововолинську треба 1,5 мільярда

Для завершення будівництва шахти № 10 «Нововолинська» потрібно близько півтора мільярда гривень. Це єдина шахта, яка зводиться в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Волинської облради.

Ситуація у вугільній галузі на Волині станом на сьогодні невтішна. Наразі працює лише дві шахти № 9 та «Бужанська». Шахта № 1 в цьому році не отримала ліцензії на видобування і буде закрита. Хоча, на переконання Нововолинського міського голови Віктора Сапожнікова, ця копальня могла б попрацювати ще рік чи два.

У минулому році ДП «Волиньвугілля» видобуло лише 61% обсягів вугілля, порівняно з 2014 роком. Підприємство має близько мільярда гривень кредиторської заборгованості. В об’єднанні працює 2, 5 тисячі людей.

Згідно із урядовим наказом, з травня шахту № 9 переведуть в третю групу, до якої належать ті українські копальні, господарсько-економічна діяльність яких не має позитивної перспективи. Відповідно, у прогнозованому майбутньому вони підлягатимуть закриттю.

Величезна проблема для нововолинських шахт – збут вугілля. Раніше його здебільшого збували на Бурштинську ТЕС, яка нині входить до приватного «ДЕТЕК Західенерго». Там перевагу надають вугіллю з павлоградських копалень, хоча воно нижчої калорійності, ніж нововолинське.

Голова обласної ради Ігор Палиця вважає, що темою збуту продукції волинських копалень потрібно всерйоз займатися.

«Для цього потрібні розрахунки. Якщо проблема тільки в якості вугілля, то варто вивчити питання про будівництво своєї збагачувальної фабрики», – вважає він, але при цьому наголошує, що тема буде привабливою для будь-якого інвестора тільки за умови позитивного економічного результату. Те ж саме й у питанні приватизації вугільних об’єктів.

«Якби була економіка, то той, хто придбав «Західенерго», давно купив би ваші шахти. Якщо нема куди продавати вугілля, то нема перспективи розвитку, бо це – шлях в нікуди», – заявив Палиця.

Певний прорив у вугільній галузі Волині прогнозований за умов завершення будівництва шахти № 10, яке триває з часів Радянського Союзу. В принципі, проект передбачав, що на копальні працюватиме 4 лави. У Нововолинську сподіваються на те, що вдасться запустити хоча би дві. На сьогодні об’єкт готовий на 85%, але для завершення потрібно 1,5 мільярда гривень. Ця інвестиція окупиться за 8 років.

Функціонування 10-ї шахти – це гарантія розвитку вугільної галузі на Волині. Адже копальня має запас вугілля на 40 років. Воно є молодим, а тому має кращу якість, ніж на інших шахтах.

Залишити відповідь