Любешів: селяни воюють за землю

Жителі села Ветли у Любешівському районі змушені боротися за свою землю. Селяни зазначають, що на території лісового господарства, яка донедавна підпорядковувалась Ветлам, активно ведуться делімітаційні та демаркаційні роботи.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Раніше Україну і Білорусь тут розділяла умовна межа, що проходила по Жирівському каналу. Зараз, за словами ветлівців, цю територію освоїли та забрали білоруси. За приблизними підрахунками колишнього сільського лісівника Парфена Ткачука, це близько 60 гектарів землі.

Селян «відрізали» від водойми, а роботи з освоєння території, які ведуться білоруською стороною, загрожують обмілінням озеру Біле та ще ряду водойм поблизу.

Ветлівський сільський голова Любов Павлік припускає, що роботи білоруси проводять цілком законно та за відповідно укладеними договорами. Однак жінка обурена тим, що ані її, ані громаду села Ветли не попередили про такі роботи і загрози, а інтереси ветлівчан не врахували.

Сьогодні селяни готують звернення у всі компетентні інстанції, аж до адміністрації президента,з вимогою втрутитися, перевірити законність робіт, які ведуться, та по можливості, врятувати українську територію. Селяни хочуть, щоб кордон проходив по центру Жирівського каналу так, як проходила умовна межа розділу.

 

Залишити відповідь