Луцьк: тернополяни просять справедливості у «візових» чергах

Близько сорока тенополян приїхали до Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку щоб з’ясувати, чому вони ось уже понад півтора місяця не можуть стати у чергу для отримання  візи. У консульстві ж лише потисли плечами – мовляв, місця виставляють регулярно, тож проблем бути не має.

Акція відбулася 12 квітня.

Активісти з Тернополя організувалися та приїхали під консульство, щоб пояснити проблеми із чергами. За словами  людей, у січні-лютому вони по декілька годин стояли у черзі в банках, щоб проплатити вартість візи. Проте зараз, за словами людей, зарєєструватися на електронну чергу неможливо.

«Хакери блокують сайти і продають місця» , – кажуть люди. Кол-центри, через  які теж можна зарєєструватися,  постійно зайняті. Між тим, за їх словами, у мережі багато посередників пропонують свої послуги – за те, щоб «влаштуватися» у черзі просять від 100 до 200 доларів. Тож вони підозрюють можливість маніпуляцій.

«На сайті вільних дат немає ніколи, постійно відсутні дані для реєстрації – сайт або оновлюється, або немає дат», – кажуть люди.

У більшості з них запрошення на сезонні роботи. У Польщі їх чекають роботодавці, які присилають запрошення, проте останні діють лтше три місяці. Тож якщо люди  не встигають стати на чергу протягом трьох місяців, то термін запрошення збігає.

Водночас проблем з оплатою віз у банках немає – хоч черги теж існують, за день це можливо зробити. Тож більшість із тих, хто  вже сплатив за візу і досі не можуть потрапити у чергу на неї.

Люди приїхали до Луцька, оскільки саме луцьке консульство видає місця для Тернопільської, Рівненської та Волинської областей. За словами тих, хто приїхав із Тернополя, в інших містах таких проблем немає. Дивно й те, що безперешкодно стають в чергу в містах-мільйонниках, як от Київ і Львів. За квотою на Тернопіль, Луцьк та Рівне виділяють по тисячі місць, проте люди ось уже два місяці не можуть втрапити в чергу.

Декількох представників запросили до посольства щоб посіплкуватися. За словами людей, там їм пояснювали, що видають однакову кількість місць (по 1000) для усіх консульств. Окрім того , у консульстві і досі реєструють людей, що подали зявки ще у листопаді-грудні минулого року. Місця у черзі на травень обіцяли відкрити завтра.

Про проблеми із чергою у консульстві не знають – кажуть, місця постійно ставлять однаково. Тож чому люди не можуть зарєєструватися невідомо.

«Для чого тоді банки приймають платіжки за візи та послуги», – дивується Валентина Жуковська,  яка зовсім недавно без проблем сплатила у банку 475 гривень, а зараз не може зарєтруватися в черзі.

Окрім того, у консульстві повідомили, що проблем не повинно бути, місця виставлять завтра та ще й проситимуть додаткових у зв’язку із попитом.  За словами представинників консульства цьогоріч подали заяви уп’ятеро більше людей, ніж минулого. Люди ж тільки зітхають – у Польщі їх чекають на роботу, а коли з’явиться змога поїхати – невідомо.

Залишити відповідь