Уже придумали, як змінювати уряд Яценюка

Адміністрація президента і керівництво Верховної Ради розробили відразу кілька документів для виходу з політичної кризи.

Про це повідомляє ZN.UA з посиланням на джерела.

За інформацією видання готується підґрунтя для затвердження глави фракції БПП Юрія Луценка – генпрокурором, нинішнього спікера Володимира Гройсмана – прем’єр-міністром, а першого віце-спікера Андрія Парубія – спікером ВР.

“В рамках переговорного процесу щодо формування нової коаліції і майбутнього уряду Адміністрацією президента і керівництвом парламенту, за участю обраних депутатів фракцій НФ і БПП, розроблені проекти документів, прийняття яких покликане формально вирішити існуючу кризу влади”, – пише видання.

Розроблено проект змін до закону “Про прокуратуру”, що дозволяє очолити її політику, який не має юридичної освіти і відповідного стажу.

“Луценко наполягав на більш широкому переліку змін до закону “Про прокуратуру”, проте всі порахували, що це може зайняти не менше місяця, і вирішили обмежитися мінімумом змін”, – наводить слова співрозмовника видання.

Також, готується постанова про відставку Володимира Гройсмана з посади голови Верховної Ради і одночасне обрання на посаду спікера чинного першого віце-спікера Андрія Парубія, обраного в парламент за списком НФ.

Ще одна постанова, пише видання, складається з трьох пунктів:

– скасування постанови парламенту про визнання незадовільною роботи уряду Арсенія Яценюка, прийнятого парламентом 16 лютого. Вказується, що це особиста наполеглива вимога чинного прем’єр-міністра.

– прийняття відставки Яценюка з посади голови уряду за власним бажанням.

– призначення на посаду прем’єр-міністра кандидатури Гройсмана, який згодом, згідно з Конституцією, внесе на затвердження парламенту кандидатури всіх міністрів, крім глав Міноборони і МЗС.

“На сьогодні говорити про існування твердо затвердженого списку кандидатур на міністерські пости – причини немає. Адже треба пам’ятати, що склад коаліції не обов’язково повністю збігатиметься зі складом тих, хто проголосував за прем’єра і уряд”, – стверджує джерело.

Також видання вказує, що під час візиту президента Петра Порошенка в США Джозеф Байден і Вікторія Нуланд наполягали на негайному формуванні уряду, розглядаючи в якості дедлайну 12 квітня, в крайньому випадку – кінець наступного тижня.

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада проголосувала за визнання незадовільною роботи уряду у 2015 році, проте провалила голосування за його відставку.

 

Залишити відповідь