Завтра у Луцьку відключать гарячу воду

У Луцьку завтра, 5 квітня, відключають подачу гарячої води, оскільки через борги перекриють газ на котельнях.

Про це заявив мер Микола Романюк, – повідомили в міськраді.

Він розповів, що протягом дня велися перемовини з НАК “Нафтогаз України”, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Але, на жаль, порозуміння між Кабміном і “Нафтогазом України” не досягнуто до сьогодні. НАК “Нафтогаз України” дав вказівку із завтрашнього дня відключити котельні у всіх містах, де є хоч гривня заборгованості.

“Я спілкувався з керівниками Львова, Рівного Тернополя, Івано-Франківська щодо цієї ситуації. Звертався до Київського міського голови Віталія Кличка, адже він є й головою Асоціації міст України, аби долучився до вирішення цього питання. Але змушений повідомити, що із завтрашнього дня гарячої води у Луцьку може не бути”, – зазначив Микола Романюк.

Причина цього, за словами міського голови, в тому, що протягом багатьох років держава жодного разу у повному обсязі не повертала підприємствам теплоенергетики компенсації за різницю у тарифах. Тож борги накопичилися.

Луцьк станом на 1 січня 2016 року мав заборгованість перед НАК “Нафтогазом України” за попередні роки 71 мільйон гривень. В опалювальний сезон росте заборгованість, бо йде значне споживання газу. Станом на сьогодні 41 мільйон гривень боргу, з яких – 20 мільйонів гривень — це борг ще 2012 року.

Є ще питання з розрахунками населення за надані послуги. Лучани винні сьогодні ДКП “Луцьктепло” за надані послуги з тепло- та гарячого водопостачання 54 мільйони гривень. Якби цих боргів не було, то такої проблеми не виникло б.

“Ми продовжуємо роботу, долучаємо Асоціацію міст України, голову Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика до вирішення цього питання. Проблема відключення гарячої води практично є у всіх обласних центрах України. У нас на Волині лише місто Ковель, можливо, отримає ліміти на газ. Я вважаю, що Кабмін недотримав свого слова і не захистив населення, адже у повній мірі не повернув різницю у тарифах. На жаль, НАК “Нафтогаз України” вимагає оплату грішми, яких нема. Тож із завтрашнього дня “Волиньгаз” опломбує усі котельні, і подача гарячої води припиниться. Новина – неприємна, але я, як міський голова, зобов’язаний довести її до відома лучан”, – наголосив Микола Романюк.

Він пообіцяв, що перемовини з НАК “Нафтогаз України” триватимуть, аби у найближчі дні вирішити це питання і відновити подачу гарячої води.

Залишити відповідь