20 тисяч, талони на газ та кришування: подробиці затримання сбушника-хабарника

Розповіли, як вдалося впіймати рівненського хабарника «на гарячому».

Про це повідомляє інформаційне агентство «Волинські новини».

Сьогодні, 1 квітня, відбувся брифінг прокурора військової прокуратури Луцького гарнізону Євгена Давидова.

Нагадаємо, військова прокуратура Луцького гарнізону спільно із оперативними працівниками внутрішньої безпеки у Волинській області УВБ Служби безпеки України задокументували факт вимагання та отримання хабара майором СБУ.

Розмір отриманої неправомірної винагороди – 20 тисяч гривень. А також – 400 літрів газу в талонах.

Як розповів прокурор військової прокуратури Луцького гарнізону Євген Давидов, до них попередньо звернулися працівники внутрішньої безпеки СБУ.

«Їм надійшло повідомлення, що співробітник СБУ вимагає з підприємця неправомірну вигоду за нестворення перешкод та сприяння у веденні господарської діяльності», – каже прокурор.

Так, з цією скаргою до ВБ СБУ звернувся лучанин-керуючий справами підприємця. Сам підприємець мешкає у Рівному, він є власником мережі газових заправних станцій в Рівненській області.

З січня 2016 року майор СБУ почав надсилати до різних установ та організацій-контрагентів підприємця запити, щоб з’ясувати інформацію про нього та недоліки в його роботі. Фактично, він шукав штучні приводи для перешкоджання у веденні господарської діяльності.

«Військова прокуратура Луцького гарнізону звернулася до апеляційного суду з проханням про отримання дозволу на проведення негласних слідчих розшукових дій. Кримінальне провадження було відкрите 26 березня, а 31 березня цього співробітника СБУ затримали», – розповів Євген Давидов.

З його слів, з моменту отримання дозволу суду, за працівником СБУ вівся аудіо та відеоконтроль. Нині ці матеріалі засекречені, та є процедура щодо легалізації матеріалів негласних слідчих розшукових дій, після яких ці докази зможе врахувати суд.

Слідчі встановили, що майор СБУ отримав 20 тисяч гривень та талони на 400 літрів газу, коли їхав у службових справах в управління Держекоінспекції у Рівненській області. Коли він зайшов у адмінбудівлю – до нього й підійшли оперативники. До слова, працівник СБУ попросив надати йому захисника, і лише по тому, як прибув захисник, правоохоронці обшукали затриманого.

Як пояснив Євген Давидов, за отримання і вимагання неправомірної вигоди майору СБУ інкримінують частину 3 статті 368 Кримінального кодексу України, яка передбачає реальний термін покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Залишити відповідь