Луцький зоопарк хочуть вивести на міжнародний рівень

У Луцькому зоопарку мають намір приєднатися до міжнародної системи моніторингу тварин.

Про це йдеться у повідомленні зоопарку у соціальній мережі Facebook.

На базі Київського зоопарку пройшов другий навчальний семінар по роботі з програмою ZIMS, працювати у якій мріє і луцький звіринець. У семінарі взяли участь фахівці українських зоопарків, серед яких – і директорка КП «Луцький зоопарк» Людмила Денисенко.

За словами Денисенко, ZIMS ( Zoological Information Management System) – продукт, створений компанією ISIS. Це міжнародне програмне забезпечення, призначене для обліку та моніторінгу колекції тварин та усього діловодства зоопарку. Воно використовується в режимі онлайн членами міжнародної некомерційної організацією ISIS (International Species Information System або Міжнародна інформаційна система видів), яка обслуговує десятки тисяч зоопарків та акваріумів всьому світу і містить електронну базу даних, що включає докладну інформацію щодо більш ніж 3 мільйонів тварин (загалом понад 15 тисяч видів).

Для чого це Луцькому зоопарку, Денисенко пояснила: «Це означає, що нас визнають закладом, де можна проводити міжнародну наукову та племінну роботу. А якщо у базі будуть всі наші тварини з дитинчатами, то це створить належний облік та дозволить нам обмінюватись тваринами з іншими зоопарками планети».

Щоправда, приєднання до ліцензійного програмного забезпечення коштує грошей, причому у валюті. Однак Людмила Денисенко сподівається, що кошти вдасться заробити.

Залишити відповідь