Шацьк: депутати Чапаєва захищають «історією»

У Шацьку селищна рада донині не перейменувала низку вулиць, які мали би змінити назву в рамках декомунізаційного законодавства.

Про це пише Мирослава Цюп’ях на шпальтах видання Шацький край.

В Україні триває процес декомунізації відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів і заборону пропаганди їх символіки». Сільські ради Шацького району буквально на перших після виборів (25 жовтня 2015 року – Авт.) сесіях прийняли рішення про перейменування вулиць з більшовицько-комуністичними назвами.

В селі Піща вулиця Леніна стала Центральною, в селі Пульмо вулиця Калініна – Незалежності, у Прип’яті перейменовано аж дві вулиці: Радянську – на Центральну, Комсомольську – на Березівську. У селі Пулемець не повважали за необхідне змінити назву вулиці Жовтнева, хоча всі прекрасно розуміють, що походить вона не від назви другого місяця осені, а від Жовтневого перевороту 1917 року.

У Світязі також залишили назви Радянська, Жовтнева, Комсомольська. На думку депутатів, назва «Радянська» походить від невинного і повсякденного слова «Рада» (адміністративно-територіальна одиниця).

В Самійличівській та Ростанській сільських радах комуністичні назви вулиць відсутні, тому відповідно й перейменовувати не було що.

У Шацькій селищній раді давно немає вулиць Леніна, Комсомольська, Радянської Армії, утім, досі ріжуть слух інші – Жовтнева, 17 Вересня та Чапаєва. Для прикладу, вулицю Чапаєва деякі шацькі депутати не те що не спішать перейменовувати, а палко захищають, називаючи її історією.

«Хочеться запитати: чиєю історією? Українською, волинською?.. Після того, як сучасні дослідники історії зобразили істинну картину подвигів комдива, канонізованого радянською пропагандою у фільмі «Чапаєв» та однойменному романі Дмитра Фурманова, його життя вже не здається таким легендарним. Головними ворогами Чапаєва були уральські козаки, які лише прагнули зберегти свої внутрішні порядки, тому і не визнавали влади комуністів. Каральні загони червоноармійців під проводом Чапаєва, здійснюючи «розкуркулення по-уральськи», грабували будинки козаків (не гребували жіночою білизною і дитячими іграшками!), забирали урожай, ґвалтували та вбивали жінок. «Легендарний» наказував не брати в полон жодного козака. Така от «наша» історія. Її й будемо розповідати своїм дітям і внукам, коли ті запитають, чиїм же іменем названа їхня вулиця?» – йдеться у матеріалі.

 

Залишити відповідь