Луцьк: активісти просять звільнення Генпрокурора

У Луцьку під стінам прокуратури області активісти вимагали звільнення Генпрокурора України Віктора Шокіна. Серед вимог активістів також відкликання підпису прокурора Волинської області Дмитра Чепіжака під звернення до Генпрокурора щодо відставки Давида Сакварелідзе.

Візит у прокуратуру здійснили 28 березня.

Нагадаємо, Давид Сакварелідзе представляв сторону обвинувачення у справі “діамантових” прокурорів. Нещодавно з’явилася інформація про, що людей із його команди звільняють, через що відбувся мітинг під стінами ГПУ. Участь у ньому взяв і Сакварелідзе. Такі дії прокурора повважали незаконними, тож нардепи від Одещини та більшість обласних прокурорів надіслали до ГПУ звенення з вимогою взвілненя Сакварелідзе.

Тож волинські активісти  підготували звернення до прокурора області, яке підписали представник ГО Автомайлдан України”, Спілки воїнів АТО Волині та ВМГО “Батьківщина молода”. У документі вони вимагали звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна. Також просили Чепіжака відкликати свій підпис під зверненням та припинити тиск на прокрорів, які розслідують справи “діамантових” колег. Активісти вбачають “політичий слід” у звільненні задіяних у слідсті прокурорів.

Чепажак розповів, що згідно нового закону про прокуратуру мають відбутися вскорочення в органах прокуратури. Тож ситуацію із звільненням працівників покуратури, які займаються справою “діамантових прокурорів”, волинський прокурор вбачає частиною робочого процесу та не бачить там політичного підтексту. Адже навіть у прокуратурі Волинської областіскоротили 137 осіб.

Тож звернення, ініційоване прокурорами, він підписав лише через порушення Сакварелідзе професійної етики.

“Виникла ситуація зі скороченням відповідних відділів, які підпорядковуються відповідному заступнику Генерального прокурора. Не погоджуючись із діями керівництва Генеральної прокуратури, заступник Генерального прокурора організував мітинг, акцію протесту із залученням підлеглих, громадськості про те, що вони не згодні із скороченням в управлінні”, – розповів про ситуацію Чепіжак.

Він підкреслив, що підписав звернення тому, що виступає за те, аби подібні питання вирішувалися лише законним способом. Тож у зверненні наведені закони, які забороняють державному службовцю такого рівня організовувати аккції чи мітинги.

Активісти посилалися на те, що один із законів ще навіть не набрав чинності.

“Я не розумію, в чому тут питання? Це вільне звернення… Ми коли оперумо цим законом,ми пишемо, що він набирає чинності з 1 травня”, – додав Чепажак. За його словами, документ склав прокурор однієї з областей та електроною поштою розіслав колегам.

“Порадившись із обласними прокурорами у телефонному режимі це звернення вже підготував один з прокурорів однієї з областей… Я його підписав і тим же електронним зв’язком відправити ініціатору,який його розповсюдив”, – повідомив Чепіжак. Щоправда, він не зміг пригадати, прокурор якої області є автором звернення, проте пообіцяв, що цю інформацію опублікують протягом найближчих кількох днів.

Прокурор області підкреслив, що виступає за те, щоб питання внутрішньої роботи не вирішувалия у такий спосіб, інакшедержава ризикує перетворитися в один суцільний

Він додав, що більшість пунктів у зверненні активістів не належать до його компетнції. Щодо підпису, прокурор повідомив, що не буде його відкликати, а свою позицію він вже аргументував. На звернення ж активістам надійде офіційна відповідь.

До слова, подібні акції, ініційовані “Автомайданом України”, відбулися й у інших обласних центрах.

Залишити відповідь