На Волині – новий механізм заохочення до контрактної служби

На Волині військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, але згодом пішли на контракт, не притягатимуть до відповідальності.

Про це пише IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної політики ОДА.

Серед мобілізованих військовослужбовців вистачає так званих бігунів. Себто тих осіб, котрі самовільно залишили військові частини. Зрозуміло, що такі дії розцінюються, як серйозне порушення. А відтак передбачена й відповідальність.

Одначе тих, хто в результаті вирішив укласти контракт на військову службу, але не вчиняв тяжких злочинів, притягувати до відповідальності не будуть.

У той час, коли керівництво Збройний сил України, вживає заходів щодо залучення свідомих та мотивованих громадян на військову службу, є й проблеми, пов’язані з військовослужбовцями, які самовільно залишили військові частини. Волинська ОДА та керівники силових структур Волинської області зацікавлені у налагодженні роботи з вищезазначеною категорією осіб. Зокрема, надаючи їм можливість проходження військової служби за контрактом у лавах Збройний сил України», – розповів військовий комісар Волинського обласного військового комісаріату Роман Кулик.

Відтак командування оперативного командування «Захід», Волинський обласний військовий комісаріат готові сприяти налагодженню механізму укладання контракту з особами, щодо яких здійснюється кримінальне провадження. Тож кримінальне провадження автоматично закривають за умови підписання контракту на проходження військової служби у Збройних силах України.

Наявність ряду кримінальних проваджень відносно військовослужбовців підтверджує військовий прокурор Луцького гарнізону Євген Давидов: «Слідчі прокуратури гарнізону з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення працюють індивідуально з кожним військовослужбовцем задля встановлення об’єктивних обставин, викладених у повідомленнях як командування військової частини, так і рівненського загального відділу військової служби правопорядку. Жодного військовослужбовця, який добровільно прибув до військової прокуратури Луцького гарнізону затримано не було. І навіть не ставилося питання про його затримання взагалі, а навпаки прокуратура роз’яснює порядок надання доказів у разі їх наявності, які спростовують факт самовільного залишення військової частини».

Варто зазначити, що прокуратурою були встановлені такі факти, що свідчили – ряд військовослужбовців помилково занесли до списків тих, які самовільно залишили військову частину. В таких випадках відповідні кримінальні провадження закривали. Загалом упродовж 2014 та 2015 років закрили 20 кримінальних проваджень відносно 137 осіб.

 

Залишити відповідь