Естонці повернуть меч вікінгів, знайдений на Волині

Конфіскований на кордоні з Естонією меч виявився з Волині.

Про це інформує Кореспондент.net.

Департамент охорони пам’яток старовини Естонії отримав підтвердження, що конфіскований митницею на кордоні з РФ меч вікінгів знайдений в Україні. Тому Таллінн поверне знахідку Києву, а не Москві.

«Оскільки меч був виявлений в Україні, Естонія поверне його країні, де його виявили спочатку. Після того, як податково-митний департамент передасть меч, департамент охорони пам’яток старовини спільно з міністерством культури ініціює процедуру повернення меча Україні», – заявив агентству BNS старший інспектор з археології департаменту охорони пам’яток старовини Нелі Кангерт.

Раніше посол України в Таллінні Віктор Крижановський звернувся в МЗС Естонії з клопотанням не віддавати Росії конфіскований митниками меч епохи вікінгів. За даними Києва, рідкісна знахідка родом не з Росії, як це передбачалося спочатку, а з Волинської області України.

У своєму листі посол також зазначив, що древній меч могли нелегально переправити з території України в Росію.

Стародавню зброю виявили під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з РФ. Мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити щонайменше 17 тисяч євро.

Залишити відповідь