Порада від волонтера: «Про угоди з військовою прокуратурою і не тільки…»

Волонтер і адвокат Василь Нагорний радить військовим, щодо яких відкрили кримінальні провадження, вимагати судового розгляду справи.

Про це він написав у facebook.

Публікуємо його допис без змін та правок:
З Франківської військової прокуратури у Володимир-Волинській суд почали надходити кримінальні провадження по бійцям 51 ОМБр. Практично всі з угодами про визнання винуватості бійцем та покаранням – іспитовий строк (“условка”) чи штраф.
Хлопці, я вас не картаю за це: несподіване затримання, запобіжний захід, чужа область, присутність “байдужого” адвоката…. Якщо ви підписали угоду, але душа проти , бо невинні, то на підготовчому засіданні можете відмовитись.
Як тільки суддя зачитає вам положення ст. 474КПК, а саме: “ви маєте право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов’язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого вас обвинувачують”, то голосно кричіть: “Так, я хочу скористатись правом на судовий розгляд і хочу, щоб прокурор довів всі обставини”. Все, суд угоду не затверджує та призначає повноцінний судовий розгляд, а ви захищаєтесь.
Найгірше, що вас чекає, в разі доведення вини – це … та теж саме, що було передбачено угодою. Але!!! в ході розгляду ви в будь-який момент можете:
1. Визнати вину, подати клопотання про закриття кримінального провадження по ст.47 КК, ст.48 КК (зміна обстановки або поруки) і бути несудимим…
2. Постояти за свою честь і гідність та виправдати себе…
Хто підписав угоду під тиском, хто реальний учасник АТО, хто не визнає вину, хто не вчиняв самовільного залишення частини (увага!!! або вчиняв з поважних причин), хто готовий ціною свого часу, нервів відстоювати себе, щоб захистити чест і гідність свою і 51 ОМБр – звертайтесь!

Залишити відповідь