На Волині поховали Олександра Кінаха

У селі Годомичі Маневицького району сьогодні поховали військовослужбовця Олександра Кінаха. Близько 2 години ночі його тіло доставили в рідне село. Зустрічали полеглого Героя на колінах ледь не всім селом.

Тіло Олександра Кінаха з Дніпропетровська забирали двоє священнослужителів та представник військкомату. 12 березня зранку біля будинку його батьків почали збиратись люди, які прийшли віддати останню шану Герою. Приїхали і його бойові побратими, аби розповісти дружині та батькам про останні дні життя Олександра на війні. Останній раз він зв’язувався з дружиною 18 лютого минулого року.

«Останній раз дзвонив і казав: «Таня, вже напевно я не вернуся звідси…» Казав так стріляють… так б’ють… не могли прорватись… було багато поранених», – пригадує останню розмову з Олександром його дружина Тетяна Кінах.

Молода жінка по сьогодні достеменно не знає про обставини смерті свого чоловіка. Останній раз він обмовився, що перебуває в селі Ольховатка. Однак його побратими розповідають, що востаннє вони з Олександром бачились поблизу селища Луганське при прориві в напрямку Артемівська.

«Ми попали в засаду, міни під ногами лежали, нас лупили. Бачимо за кілометра півтора танки їдуть і САУшки пруть. Ми просто попали в засаду. Нас накривали, але ми проскочили. А вони напевно ні. Це два варіанти – або вони там же ж в засаді позаду нас і підірвались, або ж не пішли за нами і спробували обійти все і там і полягли», – пригадує Василь, бойовий товариш Олександра Кінаха. Фактично, це останні і чи не єдині свідчення про Олександра Кінаха.

З’ясувати, що стало причиною смерті Олександра не вдалося, адже останки тіла дуже пошкоджені та обгорілі. Встановили особу за ДНК-експертизою, результат якої становив 96%. У документах експертів щодо смерті чоловіка вказано, що він загинув 23 квітня, хоча на зв’язок із дружиною востаннє виходив 18 лютого. У травні його поховали як невідомого солдата в Дніпропетровську.

Сьогодні ж провести Олександра Кінаха в останню путь прийшли декілька сотень людей. Місцеві зауважили, що такого похорону їхнє маленьке село Годомичі ніколи ще не бачило. Окрім друзів та односельців, на похорони приїхало багато людей з району та області. Відспівували Олександра одразу кілька священнослужителів, в тому числі і священик Валентин Марчук.

Також прибули і керівники району, які відзначили, що Олександр Кінах 16 військовослужбовець з Маневиччини, який загинув на Сході. Олександра Кінаха поховали одразу ж при вході на сільське кладовище. Вдома, окрім батьків та сестри з братом, в загиблого лишилась дружина Тетяна та донечка Ліза.

Залишити відповідь