Активіст про обрання атестантів поліції у Волиньраді: навіщо нас запрошували

Громадський активіст Олександр Ніколайчук звернувся до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, коментуючи рішення про обрання представників громадськості до кадрової комісії при управлінні поліції в області.

Звернення він опублікував на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 10 березня облрада делегувала двох осіб до складу комісії: керівник “Варти порядку” Олександр Тиводар і свободівець Сергій Кудрявцев.

Ніколайчук був серед кандидатів, однак його кандидатура не набрала необхідної кількості голосві.

Публікуємо звернення активіста без змін та правок:

 

Відкрите звернення до голови Волинської обласної ради Палиці І. П.

Ігоре Петровичу, звертаюся до Вас, як учасник процесу переатестації волинської поліції. Я, на жаль, так і не зміг донести публічно до депутатів мотивацію, чому саме мені потрібно було увійти до складу поліцейської комісії. Розгляд кандидатів на засіданні спеціальної комісії відбувся “для галочки”. Мені не зрозуміло, навіщо нас, кандидатів, туди запрошували. Склалося враження, що то була певна формальність. Та все ж було сподівання, що Ви, як доповідач по даному питанню, надасте слово для виступу кожному у сесійній залі.

Доводиться писати тут, ще й посфактум. Отже:
– тому, що маю неоціненний досвід та практику спілкування зі старими кадрами системи, патрулюючи місто упродовж двох останніх років та відпрацювавши увесь процес переатестації;
– тому, що вірою та правдою без зайвих емоцій, розсудливо, вмотивовано та виважено приймав рішення, саме й тому атестував увесь керівний склад волинської міліції;
– тому, що володію спеціальними знаннями щодо атестаційної діяльності саме по правоохоронцях;
– тому, що володію хорошою базою корупційних ризиків правоохоронців та пов’язаних з цим їхніх діянь;
– тому, що самостійний у прийнятті зважених рішень;
– тому, що погодився за потреби на поліграфі дати відповіді на усі незручні запитання;
– і тому, що не “сцикун”.

А ще тому що, як і Ви, бажаю справжніх і реальних змін на користь людей нашого краю. А не прагну лише заміни облич та вивісок.

Абсолютно нічого не маю проти інших кандидатів. Усі, певно, достойні. Але задаюсь питанням: чому вони, як мінімум, не довели своїх намірів плідно попрацювати і не отримали величезний багаж знань практика?

Свій – не той, що безмежно відданий і готовий лоба собі розбити за пана. Свій – той, хто у відповідальний момент не зрадить, не підведе і завжди вчинить по справедливості.

PS. І ще кілька штрихів.

По-перше, подивований тим, що Ви не поінформовані, яким чином відбувається реформування колишньої міліції. Мав нагоду почути Ваш виступ по даному питанню. Виведення на вулиці міста Луцька нової патрульної поліції мало на меті не забезпечити боротьбу зі злочинністю, а попередити вчинення правопорушень та злочинів. Патрульна поліція фіксує факти правопорушень, обходиться усними зауваженнями там, де це можливо, надає допомогу громадянам, вживає заходи щодо попередження негативних суспільних явищ, а не розслідує злочини. Тому й стільки багато блимаючих маячків стало.

По-друге, подаючи до огляду сухі статистичні цифри, ними вдало маніпулюють. Продовжуються й надалі пережитки “совка”. Щоб знали і Ви, і всі інші, кого цікавить, не рівень злочинності зріс на 40%, а реєстрація фактів подій збільшилася. Мене особисто раніше міліціонери неодноразово просили, що, мовляв, давай злочинця спіймаємо, тоді й заяву напишеш. Скільки не було різного роду спільних патрулювань з правоохоронцями, у них завжди то закінчувалися бланки протоколів, то ще чогось не вистачало і т. д. Завжди існували норми, плани. Під час співбесід дільничі, слідчі, ДАІшники розповідали, що доводилося навіть матеріали “малювати”, якщо не було достатньо реальних фактів, щоб план виконати. До речі, і до суду не можна за звітний рік справ направити більше чи менше, ніж у минулому. Щоб статистику не зіпсувати. І ще багато цікавого…

Залишити відповідь