«Самооборона»: через стрілянину в Луцьку поширюють брехню

У громадському формуванні “Самооборона Волині” повідомили, що Віктор Вальчук, який вчинив стрілянину в Луцьку, не є членом організації, і що формування не видавало йому зброї.

Про це йдеться в заяві організації, яку ВАР публікує без змін та правок:

Днями у Луцьку відбувся інцидент із лучанином, громадським активістом, а віднедавна і членом атестаційної комісії при Головному управлінні Національної поліції у Волинській області Віктором Вальчуком.

Обставини справи з’ясовуються. Є тільки зафіксований факт використання ним пневматичного пістолету марки «Флобер», стан його алкогольного сп’яніння та конфлікт із шістьма особами чоловічої статі. Решта обставин з’ясовується.

Опісля інциденту усі ЗМІ розпочали різку критику цієї особи та не вповні намагалися висвітлити інформацію про цю ситуацію. А бажаючи гарячих новин, показали свою нездатність її точно передати.

Зокрема, телеканал “112” у своєму випуску новин від 6 березня 2016 року заявив, що Віктор Вальчук є членом «Самооборони Волині», із посиланням на прес-службу Управління поліції у Волинській області. Одразу хочемо роз’яснити, що Віктор Вальчук не є і не був членом Громадського формування «Самооборона Волині».

Друге, це заява самого Вальчука, що йому, нібито, цитуємо: «Самооборона» видала пістолет». Ці слова не відповідають дійсності, адже наше громадське формування не володіє жодними правами та можливостями видавати будь-коли та будь-кому зброю або інші спецзасоби.

Члени нашого формування на підставах Закону володіють спецзасобами, адже займаються охороною громадського порядку у місті Луцьку. Та жоден із самооборонівців ні зброю, ні інші спецзасоби цій особі та будь-якій іншій людині  не передавали.

А взяття коментарів прес-службою ГУ НП у Волинській області й поширення їх публічно вважаємо нічим іншим, як спрямоване маніпулювання громадською думкою та порушення будь-яких етичниї норм. Адже особа, у стані алкогольного сп’яніння не може гарантувати достовірності, сказаного нею. Тож, на нашу думку, журналісти даного підрозділу поліції повинні були дочекатися, коли Віктор Вальчук прийде до тями. а тоді уже опитувати його на телекамеру.

Більше того, пневматичний пістолет «Флобер» це засіб самозахисту, який не потребує жодних дозволів для володіння ним. Тож, його може придбати будь-яка людина. (Більше про «Флобер» читайте у довідці).

Третє, наша організація засуджує використання будь-яких спецзасобів у стані алкогольного сп’яніння. Тож, застосування таких Віктором Вальчуком не є йому виправданням.

Проте, хочемо додати. Нам відомо, що Віктор Вальчук та його родичі неодноразово отримували погрози щодо життя, адже він брав участь у атестаційній комісії та долучався до прийняття рішень щодо звільнення багатьох одіозних волинських міліціонерів. Тому ситуація, яка з ним трапилася, може містити ознаки провокації з боку найманих осіб, які, ймовірно, очікували можливості нападу на Віктора Вальчука в найуразливіший момент, а саме його стан алкогольного сп’яніння.

Вимагаємо, у волинських правоохоронців згадати про честь і гідність й провести розслідування неупереджено, об’єктивно, справделиво та чесно.

Окрім цього ми негайно очікуємо результатів розслідування побиття наших двох активістів Богдана Климчука таСергія Чурікова, що теж було, ймовірно, прив’язане до проведення атестації волинських поліцейських. Відсутність публічного звіту за проведені розслідування вважатимемо саботажем своїх прямих службових обов’язків.

Довідково про пістолет «Флобер»:

Застосування набоїв Флобера в даний час досить вузьке, оскільки їх функції багато в чому бере на себе пневматична зброя. Тим не менш, вони використовуються як для цільової стрільби на невеликі відстані, так і в зброї для самозахисту (випускаються спеціальні револьвери під набої Флобера з метою самозахисту). Звук пострілу цими набоями дуже слабкий, особливо при їх застосуванні в зброї з досить довгим стволом, оскільки, завдяки відсутності пороху, немає дульного полум’я — джерела гучного звуку «сучасної» вогнепальної зброї. Набої Флобера можуть застосовуватися для відстрілу шкідливих гризунів. Куля набоїв Флобера малого калібру (4-5 мм) не може завдати людині небезпечної для життя травми.Тому, в багатьох країнах (це стосувалося, зокрема, колишнього СРСР і зберігається на частині пострадянського простору) зброя під набої Флобера не потрапляє під категорію вогнепальної. (Вікіпедія)

Залишити відповідь