«Нічна варта»: «п’яна» п’ятниця та шалені водії

Сьогоднішня «Нічна варта» виїхала на вулиці міста у ніч з 4 на 5 березня.

Сьогодні наше патрулювання розпочинається із 106-им екіпажем у складі лейтенанта Олександра Оліферчука та рядових Максима Янюка і Сергія Либика.

Там-Там: дівчата не поділили дорогу

Приєднуємося до патрульних о 21:15 – екіпаж вже відпрацював виклик та зараз у міськвідділі оформляють порушниць. Двоє дівчат віком 14 та 15 років побили 24-річну дівчину. Поки порушниці спілкуються із правоохоронцями, під дверима чекає їхня подруга.

Тим часом у міській лікарні потерпілій зробили знімок голови. Її не госпіталізовували, але дівчина жалілася на шум у голові.

«Я їх не знаю навіть, я йшла з магазину з пакетами. Одна стукнула мене плечем і вилаялася», – пригадує дівчина. Вона попросила дівчат звертати увагу на дорогу, після чого ті наздогнали дівчину та почали бити.

Дівчата ж чекають на батьків чи опікунів, щоб дати пояснення. Мама однієї з порушниць за кордоном, тож поліцейські викликали класного керівника. Дівчата поводяться не надто культурно – лаються, голосно сміються та грубіянять. Періодично починають жалітися – «ногу підвернула» і навіть вигукувати погрозливим тоном «ви мене тут тримати не маєте права, я всі свої права знаю». Неозброєним оком помітно, що вони зовсім не тверезі. Дівчата не реагують на прохання заспокоїтися – у хід йдуть аргументи «роблю, що хочу», «ти хто такий» і «я тут вже не перший раз».

Паралельно «дає концерт» чоловік років 35-ти, який просить називати його Сергієм Олександровичем. Він, очевидно, добряче щось відсвяткував і зараз головною метою є з’ясувати рівень медичної кваліфікації патрульних.

«От по СТБ 20-ть хвилин тому була передача, а ти як можеш людині надати допомогу? ..Якщо людина зломила два ребра, то помре, а я можу надати травматичну допомогу. І без статті можу, і без телебачення», – хизується чоловік. Наприкінці він таки не втримується, щоб оцінити медичні здібності патрульних, які його чомусь так зацікавили.

«Сідай, два», – підсумовує Сергій Олександрович перед тим, як його із відділку забирає мама. Напередодні поліцейські помітили, що він дивно поводився на вулиці, тож привезли його до відділку та зв’язалися із родичами.

Тим часом дівчат за згодою везуть до наркодиспансеру на освідування. Одна намагається «заїсти» «три бірмікси» цукерками. У диспансері «героїні» надули на 1, 58 та 1, 32 проміле.

Дівчата повертаються до відділку. Вони вже помітно не такі щасливі, бо їх там чекає  класний керівник однієї з подруг. Оскільки порушниці неповнолітні, відповідати будуть батьки.

Ми тим часом рухаємося далі.

Вулиця Винниченка: таксист-айболить

На вулиці Винниченка таксист у недозволеному місці обганяє машину патрульних. Поліцейські зупинили чоловіка. Таксист виправдовується, що за кермом вже багато років і не порушує, але зараз випадок, який не терпить відкладання – пасажиру погано. Патрульні підійшли поспілкуватися із жінкою – то розповіла, що її розболілася голова і серце, тому водій так поспішав.

«Таксист повідомив, що везе додому хвору людину і дуже поспішає, він попросив вибачення. Ми провели профілактичну бесіду, щоб він у подальшому не порушував правила дорожнього руху та відпустили додому», – розповів Олександр Оліферчук.

 

Вулиця Грушевського: «Льошка і Андрюшка» бушують в «Свавні»

Близько 23:20 патрульні отримують виклик до кафе «Савана» – у адміністраторів закладу виник конфлікт із відвідувачами. За словами адміністратора, чоловіки розбили посуду на 40 гривень та відмовляються за нього платити. У компанії троє чоловіків, поруч намагається давати поради охоронцям, поліцейським та адміністрації ще одна відвідувачка кафе.

«Ми святкували п’ятницю», – пояснює один з чоловіків. За його словами, ніякого посуду вони не били, та ще й мають претензії до працівників закладу – мовляв, невчасно прибирали та не дали чек. Хулігани заперечили, що бармен бачив, як це відбулося – мовляв, ну що той може бачити, коли він працює? Один з чоловіків іде на вулицю, «трохи дірєктора»  супроводжують усміхнені та п’яненькі товариші.

Надворі «Льошку і Андрюшку» знову розбирають веселощі. Тим часом «трохи дірєктор» навпаки – має претензії до поліцейських  вимагає надати докази, що саме він розбив посуд. Чоловік відходить курити – після зауважень поліцейського про громадське місце стверджує, що вулиця обіч бару не є таким місцем.

Він просить повідомити, чому їх затримували, хоч поліцейський вже двічі озвучив – нанесення матеріальної шкоди.

«Я хріново пам’ятаю, повторіть на якій підставі… Мене не впускають всередину, ви зараз скажете, що я півбару побив», – не вгамовується чоловік. Він дуже уважно пояснює свої права, звинувачує поліцію у радянських методах та чіпляється до слів – наприклад, на його думку, надто мало разів вжили слово «будь ласка». Він каже, що немає документів, проте після пропозиції проїхати до міськвідділу дуже швидко їх знаходить. Патрульний складає постанову за куріння у громадському місці.

Тим часом «Льошка і Андрюшка» обіймаються та усміхаються, п’яна жінка, що була в барі, на весь голос «розповідає» про «мєнтовський біспрідєл». На вулиці вже майже перша година, але жінка не реагує на прохання не порушувати громадський порядок – вона вже на повний голос безупинно лається та ображає патрульних. Жінці роблять останнє попередження,  але її лайку, вже здається, нічого не зупинить. Патрульні з екіпажу 015 затримують жінку – та пручається, сідає на землю та погрожує всіх повбивати. На неї одягають кайданки та везуть до міськвідділу.

Ситуація вже наче пішла на спад  і чоловіки таки заплатили за розбитий посуд. «Льошка» телефонує до кума, який має «порішати і підключити всіх», а в «Андрюшці» прокидається справжній каратист: він відмовляється їхати у відділок, починає шарпати та штовхати поліцейських. Ті попереджають його про застосування сили, але «Андрюшка» вже ввійшов у кураж. Поліцейські з охоронцем скручують порушника та везуть на освідування. «Льошку» забирає інший екіпаж.

Біля диспансера «Андрюшка» вже заспокоївся та просить зняти наручники.

«Пацани, я буду себе внатурі нормально вести», – додає він. У його крові –  2,54 проміле алкоголю, а товариш напив на 1, 64 проміле.

Міськвідділ: напад на поліцейського та сімейна «ідилія»

Поки «Льошку і Андрюшку» везли до диспансера, неадекватну жінку доставили у міськвідділок для з’ясування особи. Звідти поліцейські зателефонували її сину та попросили забрати матір,  яку саме повезли на освідування. Біля міськвідділу патрульних вже чекав син – він вирішив визволяти матір у радикальний спосіб і напав на патрульних, одному з них зламав металевий значок.

«Під час доставлення затриманої громадянки до міськвідділу син вчинив напад на працівників поліції. Було застосовано фізичну силу до працівників поліції. З метою забезпечення власної безпеки працівники поліції змушені були одягти на правопорушника кайданки та доставити його до міськвідділу», – повідомив інспектор патрульної служб Дмитро Слабенко, який разом із колегою затримував чоловіка. Далі відбудеться слідство у справі, оскільки тут є ознаки кримінального правопорушення.

Син з матір’ю разом сидять у відділі. Жінка не вгамовується ні на мить – страшенно лається, скандалить та погрожує усім розправою.

«Я магу і в наручниках сбєжать», – каже вона та заявляє, що вагітна, а її вдарили. Тим часом поліцейські з’ясовують, що порушниця – 1959 року народження та вже неодноразово мала справи із правоохоронними органами. У диспансері вона відмовилася проходити алкотест, проте лікарі за наявними ознаками встановили, що жінка у стані алкогольного сп’яніння.

Тим часом син доводить, що все було не так – насправді він ні на кого не нападав. Ба більше – працівники поліції напали на нього.

«Ти би снял форму і вишел са мной, я б тібє паказал, па чьом жизнь», – каже дебошир.

До відділку тим часом привозять «Андрюшку» та ведуть відбирати пояснення. «Льошка» мирно спить на лавці. Ще одного клієнта доставляють з «Техасу». У відділі вже дуже людно, та й безперестанку звучить «какімі билі такімі і асталісь», «такіх унічтожать нада» і «пашлі ви всє». З сина, який вчинив напад на працівника поліції, знімають наручники. Наприкінці його мати додає «надо било Біблію чітать, бл*ть».

На цій «релігійній» ноті ми вирушаємо на вулицю Конякіна, звідки надійшло повідомлення про порушення ПДР.

Вулиця Конякіна: учасник бойових дій Олєг «добазарився»

2:05- навпроти виїзду із заправки WOG патрульні розмовляють із водієм Таврії, який кермував машиною у нетверезому стані. Пасажир саме пішов за документами на машину, а водій розказує, що немає прав, бо «научився їздити по жизні» потім уточняє, що права є, але не з собою.

Повертається пасажир, який є власником машини. Біля неї стоїть ще один чоловік. Всі троє на вигляд дуже нетверезі.

Рядовий патрульної поліції Дмитро Соханський розповів, що патруль отримав виклик із повідомленням, ніби від будинку невідомі намагаються викрасти «Таврію».

«Ми побачили, як цей автомобіль починає рухатися. Ми почали їх переслідувати, вони почали трошки втіками, але коли ми увімкнути голосовий сигнал та оголосили у рупор, щоб  вони зупинилися, транспорт здійснив зупинку», – повідомив

Спочатку власник автівки спілкується з працівниками поліції нормально, але коли дізнається про перспективу евакуації машини,  стає агресивним. На підмогу патрулю приїхав командир 1-ої роти Руслан Жук.

«В мене всьо є, як ти можеш забрати мою машину. В мене УБД (показує посвідчення). Не заберете, бо я вас всіх унічтожу», – каже власник машини Олег.

«Якшо такі умні то обшманайте мене», – наполягає третій пасажир.

Тим часом водій почав швидко віддалятися і намагався викинути посвідчення водія, якого із собою начебто не було. Поліцейські наздогнали порушника.

Олег поводиться вкрай агресивно – ображає працівників поліції, погрожує тілесними ушкодженнями та лається. Чоловік не реагує на прохання поводитися тихо у зв’язку з пізньою годиною – Олег натомість починає кричати та розмахувати руками. Його попереджують, що за лайку заберуть у міськвідділ.

«Та я… та там… а ви – мінти. Ти хто такий? Моє посвідчення бачив?»,  – не вгамовується власник автівки. Руслан Жук заковує порушника у кайданки, 151-ший екіпаж везе його до міськвідділу.

«Всьо, Олєг, ти добазарився», – зітхає водій і переконує патрульних, що збирався лише заїхати на паркову. Він відмовляється проходити драгер.

«Для чого? Я й так водку пив», – визнає він. А вже буквально через кілька секунд передумує – «я за кермом сидів, але не їхав, а доведи, що їхав, а я не пив, а нічого не казав я».

Далі водія вже неможливо зупинити – він і на Майдан передавав допомогу, і авто поліцейських на його гроші куплені, і цю «дорогущу» форму він ледь не власноруч шив і взагалі – у всіх українських бідах винні патрульні, починаючи від кризи і завершуючи війною. А він – народ, і зараз мусить тут мерзнути, бо ж він не у формі. Наприкінці вирішує, що завтра захворіє, а лікування хай оплачує поліція

«Ех, не сагрєлі ви мене», – майже схлипує водій.

Поки патрульні чекають евакуатора складають протокол за 130-тою статтею. Ми ж вирушаємо патрулювати із 152-им екіпажем – заступником командира 1-ої роти рядовим Василем Білоусом та рядовим Тарасом Шендюхом.

Проспект Відроження: «паті на хаті»

Хоч на годиннику майже пів на четверту, у гуртожитку на Відродження сплять не всі. Сусіди викликали поліцію через гучну музику і шум в одній з квартир. Сусіди кажуть, що гуляння тут відбуваються не вперше, а на зауваження тусовщики не реагують.

Поліцейські роблять зауваження власнику, на що той виправдовується, що вже лягає спати. Хлопець помітно заспокоївся та обіцяє зменшити гучність на телевізорі та втихомирити друзів.

«Двері нам відкрили двері особи у нетверезому вигляді. Ми зробили зауваження, вони пообіцяли поводитися тихіше та лягатимуть спати. Оскільки вийшли сусіди, ми попросили у разі повторення правопорушення телефонувати на 102. У такому випадку ми будемо розмовляти з цими громадянами по іншому – оформимо адмінпротокол, який потягне за собою штраф», – прокоментував ситуацію заступник командира першої роти Василь Білоус.

K1024_DSC_7156

Вулиця Кравчука: знову п’яний водій

Патрульні із 109-го екіпажу у дворі відбирають пояснення у водія, який кермував машиною у нетверезому стані.

«Я приїхав і хотів уєдинитися з дівчиною. Ну випили по три стопки»,  – каже водій та додає, що вживати почали вже після того, як зупинилися. Проте патрульні бачили, що чоловік таки рухався автомобілем і одразу ж його зупинили.

«Надійшло повідомлення, що автомобіль швидко рухається по вулиці та агресивно поводиться на дорозі. Ми прибули на місце та зупинили автомобіль – була підозра, що  водій знаходиться у стані алкогольного сп’яніння»,  – розповів рядовий патрульної поліції Олександр Рудь.

Водій погодився на місці пройти тест на вміст алкоголю в крові: драгер показав 1,29 проміле – уп’ятеро вище норми.

На водія склали адмінпротокол за частиною першою статті 130 – керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. У нього вилучили посвідчення водія та дали тимчасовий дозвіл на керування автомобілем. Чи повернуть чоловікові водійські права вирішуватиме суд.

Вулиця Кривоноса: майже луцька «Свєта»

На вулиці Кривоноса порушник дуже голосно конфліктує із поліцейськими та погрожує, що всім буде погано.

За словами патрульних, чоловік виїжджаючи із заправки WOG не увімкнув лівого повороту. Після зупинки патрульні запідозрили, що він знаходиться у стані алкогольного сп’яніння та не має усіх належних документів. Автомобіль їздив із литовськими номерами.

Читайте: У Луцьку патрульні зупинили неадекватного водія на джипі

Командир 1-ої роти Руслан Жук розповів, що із напарником помітив автомобіль ще на заправці – біля нього були особи з ознаками алкогольного сп’яніння. Тож патрульні зупинилися на стоянці, а коли автомобіль почав рух і не увімкнув лівого повороту, патрульні зупинили його. Водій відмовився від тесту на алкоголь і не захотів їхати в диспансер.

«На підставі цього на водія  склали протокол за 130 статтею через відмову пройти тест… Також водій не мав усіх необхідних документів, а саме страхового полісу. Даний автомобіль будемо затримувати на штраф майданчик», – розповів командир роти.

«Я не кажу, що я п’яний, але почекайте, чому він вказує , що я повертав наліво неправильно, чому я маю доказувати. Це є неправомірна зупинка транспортного транспорту…Подайте на мене в суд на лівий поворот», – намагався виправдатися чоловік та додав, що  випив три пляшки безалкогольного пива.

«Я подам в суд на працівників ГАІ, що ГАІ неправомірно зупинили. На ГАІ в мене половина знакомих», – додав він і почав поводитися вкрай агресивно. Головними аргументами було – не їхав за кермом, нічого не доведете, ви-ніхто, а я поважна людина.

Його супутниця постійно грубіянила та погрожувала поліцейським. Чоловік намагався телефонувати якомусь знайомому, але після бесіди з ним вочевидь зрозумів, що краще не сперечатися із патрульними, проте вже не міг стиратися. У підсумку автомобіль таки поїхав на штраф майданчик, у водія вилучили права та склали постанову через відсутність страховки.

Порушник до останнього сподівався налякати поліцію і продовжував погрожувати та грубіянити.

На годиннику пів на дев’яту ранку і на цьому ми завершуємо своє патрулювання, поліцейські ж допрацьовують виклики. Протягом лише цієї ночі вони 65 разів виїжджали на виклики, склали 9 протоколів та 4 постанови – за дрібне хуліганство та непокору вимогам поліції, 3 протоколи – за водіння в нетверезому стані.

Василина БОРУЦЬКА

 

Залишити відповідь