Волинського начальника звинуватили у несплаті соцвнеску

Головний спеціаліст Держспоживінспекції у Волинській області Ольга Семенюк стверджує, що її керівник Володимир Горішний з незрозумілих причин як роботодавець спричинив несплату єдиного соціального внеску упродовж тривалого часу.

А це призвело до тимчасової втрати трудового та страхового стажу спеціаліста. Також були непоодинокі випадки невиплати зарплати у встановленому законодавством терміни, матеріальної допомоги, нарахувань за лікарняні. Відповідну заяву пані Ольги підтверджують результати перевірки, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, що єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування зобов’язані сплачувати всі роботодавці під час нарахування (виплати) зарплати найманим працівникам, незалежно від форм власності. Завдяки ЄСВ працівник може розраховувати на пенсійні виплати, допомоги у зв’язку з безробіттям і по вагітності та пологах, на оплату лікарняних.

Однак, як стало відомо, не всі роботодавці дотримуються чинного законодавства.

Ольга Семенюк працює головним спеціалістом в Інспекції з питань захистку справ споживачів у Волинській області. Жінка стверджує, що керівник установи, де вона працює, Володимир Горішний, перевищує службові повноваження та із незрозумілих причин не сплачував Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування з найманих працівників протягом червня – вересня 2015 року.

Зі слів Ольги Семенюк, вона цей період відпрацювала, отримала заробітну плату, з якої по факту були отримані всі передбачені законодавством податки. Але в результаті відповідних фінансових маніпуляцій, за період з червня по вересень 2015 року із нарахованої пані Семенюк зарплати роботодавцем ЄСВ не було сплачено, і як наслідок, вона втратила чотири місяці стажу державної служби.

На думку Ольги Семенюк, такі дії керівника Горішного спричиняють чимало клопотів у подальшому житті працівників інспекції. Зокрема, це може стати перепоною у майбутньому працевлаштуватися на державну службу через розірваний стаж роботи, а також викличе проблеми під час нарахування пенсії. І стосуються це, зі слів Ольги Семенюк, не лише її. З подібними проблемами зіткнулися й інші працівники Держспоживінспекції у Волинській області.

Крім того, як особисто зіткнулася пані Ольга, несплата ЄСВ – це непоодинокі порушення чинного законодавства Володимиром Горішним. Порушення були допущені і при нарахуванні та виплаті лікарняних, що підтверджується відповідними копіями.

Про відсутність страхового стажу та стажу, який необхідний для обчислення пенсійних виплат, Ольга Семенюк звернулася до управління Пенсійного фонду за відповідною довідкою, що й підтвердила відсутність стажу.

Зокрема Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області за результатами перевірки прийняла рішення донарахувати понад 46 тисяч гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і сплатити Держспоживінспекцією Волині штраф обсягом 4647,43 гривні.

Залишити відповідь