На Волині закриють сотню «малих» шкіл

На Волині планують закрити сотню малочисельних шкіл, адже через них бюджетних коштів бракує на утримання решти навчальних закладів.

Про це стало відомо сьогодні, 3 березня, під час засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму, – пише Слово Волині.

Заступник начальника обласного управління освіти та науки Людмила Плахотна розповіла, що один з планів на найближче майбутнє – оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

Посадовиця каже, що кількість шкіл на Волині не відповідає потребам громади, а кошти, які надає держава в якості освітньої субвенції, використовуються нераціонально.

«Навчання у закладах, які надають якісну освіту, в яких є багато дітей – гімназії, ліцеї, обходиться у меншу суму, ніж передбачено державою. Так, за нормами на навчання одного учня щороку повинно виділятись 9, 9 тисяч гривень, а великим школам перепадає тільки 6 тисяч. Натомість кошти витрачаються на утримання маленьких шкіл, де є 5-10 дітей», – наголосила чиновниця.

Людмила Плахотна зауважила, що у таких школах не може надаватись якісна освіта, адже у них немає ні спортзалу, ні їдальні, ні комп’ютерного класу. На думку жінки, не викладається у малочисельних школах належним чином англійська та інформатика, адже кваліфікованих фахівців немає. До того ж навчання одного учня у малочисельному закладі обходиться державі до 50 тисяч гривень на рік.

Тож керівник освітян переконана, що без оптимізації мережі навчальних закладів не обійтись.

Процес розпочався минулого року – закрито уже 21 школу, а таких потрібно закрити ще 100. Загалом же в області є 147 малочисельних навчальних закладів.

Людмила Плахотна каже, що батьків та дітей, яких перевели з малочисельних шкіл, згодом розпитали про їхні враження. На що вони відповіли, що в попередні умови повертатись не хочуть.

Водночас жінка запевнила, що цьогоріч повністю план по закриттю шкіл виконати неможливо, однак чиновники над цим працюватимуть.

Нагадаємо, що на Волині планують придбати близько півсотні автобусів для перевезення учнів до базових опорних шкіл.

 

Залишити відповідь