На Волині через недбалість матері померла дитина

Через недбалість 28-річної жінки від холоду померла її дочка. Дівчинці не було й півроку.

Вона померла у листопаді, а побачила світ у квітні 2015 року, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

29 лютого Луцький міськрайонний суд виніс вирок: позбавити підсудну волі на два роки та шість місяців. Їй інкримінували злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки. А саме — смерть малечі. Обвинувачення у суді представляла прокурор Луцької місцевої прокуратури Наталія Балаш.

Трагедія сталася п’ятого листопада 2015 року у селі Воютин Луцького району. На дворі була осіння пора, очікувалося зниження температури повітря. Сім’я жила у хаті без світла та газу. Прихисток дали небайдужі, бо власна оселя жінки згоріла.

Близько шостої години ранку у холодній необігрітій хаті мати уклала дочку спати. Вона не зважила, що на дотик температура тіла дитинки вже була низькою, хоча й помітила це. Вже о 23 годині того ж дня, дівчинку каретою швидкої допомоги повезли у відділення анестезіології дитячої лікарні. Викликала лікарів місцева фельдшерка, яку мати покликала подивитися дитину.

Температура тіла була низька – усього лиш 32,5 градуса. Реанімація не допомогла і за десять хвилин до опівночі цього дня лікарі констатували смерть.

Експертиза показала, що причиною смерті дитинки стало загальне переохолодження організму внаслідок дії низької температури навколишнього середовища на фоні алкогольної інтоксикації. Внутрішньо у дитини алкоголю не виявили. Ймовірно, мати обтирала її горілкою. Якщо б експерти виявили у крові наявність ще й алкоголю, то обвинувачення могло би бути жорсткіше – вбивство з необережності.

У вироку йдеться, що підсудна витрачала одноразову допомогу при народженні дитини, а також допомогу для одинокої матері і по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку для задоволення власних потреб. Йдеться про майже 16,5 тисячі гривень, які мали піти на догляд за донечкою.

Більше того, це не перша дитинка жінки. Первісток, теж дівчинка, також померла, оскільки народилася з вадами розвитку. А щодо другої дівчинки, то підсудну ще у 2014 році щодо неї позбавили батьківських прав.

До слова, готували соціальні служби документи й для позбавлення батьківських прав щодо третьої дочки, проте не встигли. Татка дівчатка теж не мали.

Нині прокуратура вивчає законність вироку, аби вирішити чи оскаржувати його в апеляційній інстанції.

Залишити відповідь