Дезертири, інформатори та страх перед 14-ю бригадою, – волонтер про бойовиків

Помічник нардепа з Волині Степана Івахіва та волонтер Денис П‘ятигорець розповів про свою поїздку до 14-ї окремої механізованої бригади.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами П’ятигорця, військові чекають демобілізації та намагаються  «не лізти на рожон» в останні дні служби.

«Так уже повелося, що найнебезпечнішими вважають перший і останній місяць служби. Перший – коли ще нічого не вмієш. І останній – коли досвіду багато і ти занадто самовпевнений. Наші поводяться обережно, тому всі історії дірявих (бойовиків, – ред.) про те, що ми мовляв першими їх обстрілюємо – повна маячня», – йдеться у дописі.

Активіст розповів, що на ділянці Красногорівка-Мар’їнка, де розташована 14 бригада, відбувається найбільше атак з боку сепаратистів.

«Але на превеликий жаль ворога, наші хлопці навчилися успішно застосовувати оборонні заходи, які різко скорочують кількість живої сили противника. Майже кожен день у сепарів 2-3 – 200-х, а скільки 300-х – можна тільки здогадуватися», – каже чоловік.

Як розповів волонтер, за інформацією розвідки бригади, російські військові незадоволені тим, як воюють сепаратисти, а останні, своєю чергою, незадоволені тим, що їх «кидають» на гроші російські товариші.

«Якісний склад в рядах дірявих теж змінився. Ідейних стає все менше. Якщо раніше «ідейні» ділилися на тих, хто за Новоросію, і тих, хто проти укропів, то зараз залишилися тільки ті, хто проти укропів. Затятих борців за майбутнє «молодих республік» практично не залишилося. Основна частина місцевого ополчення – заробітчани. А так, як бабки не платять – вони втікають. Кадровий голод настільки загострився, що діряві почали набирати в ополчення 16-річних, і це дуже сумно», – переконує П’ятигорець.

Також активіст розповів, що прямо пропорційно зростанню кількості дезертирів у лавах ополчення, зростає і кількість інформаторів на окупованих територіях.

«Здати позиції дірявих в обмін на гроші або імунітет від кримінального переслідування стало для місцевого населення улюбленою забавою. Кількість перебіжчиків, про які говорять в ЗМІ, в рази, а то й десятки разів більше, ніж є насправді. Причина, по якій їх не світять, це дані, які вони передають контррозвідці. Щоб не скомпрометувати джерело – його до останнього тримають в секреті.

Сепар-ТВ транслює дебільні ролики із закликом до 14-й бригаді здатися на милість дірявих. Так вже вийшло, що за останні місяці 14 бригада знищила найбільше дірявих, так як на їхніх ділянках найбільше атак. Сепари люто ненавидять 14-у і так само люто бояться», – йдеться у дописі.

П’ятигорець стверджує, що бійці 14-ї бригади дивуються тому, що на окупованій території Донбасу , а також у же на звільнених територіях транслюють лише сепаратистські канали.

«Невже до влади ще не дійшло, що телевізор робить погоду у ватних головах крутіше, ніж обстріли міст зі ствольної артилерії? Бійці закликають владу активізувати процес поширення українського радіо і ТБ на Донбасі. «До смішного доходить. Місцеві надивляться телевізор і кричать – в ДНР не хочемо, в Росію теж. Там хреново. Ми знаємо. Але Україну і фашистів ми ненавидимо ще більше »- кажуть наші хлопці», – пише він.

Залишити відповідь