Вони загинули, щоб ми жили: у Луцьку вшанували Героїв Небесної Сотні

У Луцьку відбулися заходи із вшанування пам’яті Героїв, загиблих під час Революції Гідності. Біля фотостенду та пам’ятника Героям Небесної Сотні відслужили панахиду, виступив батько Василя Мойсея та учасники Революції. Присутні вшанували пам’ять Героїв хвилиною мовчання.

Траурні заходи відбулися 19 лютого.

Біля фотостели, присвяченої Героям Небесної сотні та Героям, які загинули на Сході, владика Михаїл відслужив панахиду. Після цього присутні поклали квіти. Опісля процесія з близько п’ятиста чоловік рушила до пам’ятника Героям Небесної Сотні на Меморіалі слави. Попереду йшли вихованці духовної семінарії та курсанти військового ліцею, які несли національну символіку.

У руках багатьох – квіти та свічки, над головами майоріли синьо-жовті прапори.

На могилі Василя Мойсея його батько Михайло пригадав, як син востаннє телефонував із Києва.

«Я останній раз поспілкувався зі своїм сином і то не зі свого телефону, а з його друга. Мого телефона він не підіймав, бо знав, о  я хвилююся… Я чую, гранати рвуться, шумові, а він каже «Тату, у мене все нормально. Ти не переживай, у мене все добре. Ви знаєте, я через пару хвилин передзвоню, бо тримаємо оборону», – пригадав батько Героя. Та син більше не передзвонив.

Михайло Мойсей нагадав, що хлопці боролися за дійсно гідне європейське життя для українців. Вони жили, мріяли, будували плани – син хотів після університету вступити у духовну семінарію. Проте куля обірвала усі плани.

Настоятель храму у селі Милуші отець Богдан, який теж брав участь у Революції Гідності нагадав цитату з Біблії – «найбільша любов, коли своє життя покладеш за ближнього свого».

«Герої Небесної Сотні віддали свої життя за нашу волю віддали їх з любов’ю до ближнього та до Бога», – сказав отець Богдан. Це найбільший приклад самопожертви заради близьких та держави.

«Звичайно, ми можемо багато згадувати про ті події, бо ми всі приймали участь в Революції. Невелика частина сиділа біля телевізора і спостерігала що буде далі. Всі так чи інакше були на Майдані…хто надихнувшись смертю Героїв поїхав на Схід, у добровольчі батальйони, волонтерами… це все ми, ми українці. Але вони – перші. Напевно у них було найчесніше серце, найбільш любляче до своєї Батьківщини… Найчистіших Господь кличе перших до себе», – сказав владика Михаїл.

Нагадав владика і про те, що треба продовжувати боротьбу – це буде найкращим способом вшанувати пам’ять Героїв. Тож кожен має задуматися над їх великою жертвою та пам’ятати про цінності, які відстоював Майдан. За його словами, війна закінчиться тільки тоді, коли ми змінимося.

Наприкінці виконали гімн України, поставили свічки та поклали квіти на могилу Героя.

Залишити відповідь